Բանտարկում են նրանց, ովքեր զենքը ձեռքին պաշտպանել են մարզի բնակիչների անվտանգությունը․ Ռոբերտ Քոչարյան 07/16/2021   11:43  |  Մեկնաբանություն
ՀՀ երկրորդ նախագահ, «Հայաստան» դաշինքի առաջնորդ Ռոբերտ Քոչարյանի ֆեյսբուքում գրել է.
«Ադրբեջանի նախագահի՝ Հայաստանի նկատմամբ սպառնալիքներ պարունակող վերջին հայտարարությունից անցել է բավական ժամանակ, և հանրությունը սպասում էր, որ պետության անունից կհնչի համարժեք պատասխան: Դա՛ է պահանջում պետության շահը: Ցավոք, դա հերթական անգամ տեղի չունեցավ:
Միջազգային հարաբերություններում չի հարգվում վախվորածությունը և անհստակությունը: Հայաստանին և հայ ժողովրդին ուղղված սպառնալիքները պահանջում են կոշտ և հստակ արձագանք: Հայաստանը պետք է դրսևորի բավարար կամք՝ պաշտպանելու իր տարածքային ամբողջականությունը և ժողովրդի արժանապատվությունը:
Ցավալի է փաստել, բայց քանի դեռ Հայաստանը ղեկավարում է պատերազմում պարտված ղեկավարը, այս ստորացուցիչ պատկերը շարունակվելու է:
Ավելին, դրա հետ միաժամանակ, իշխանությունները, իրենց թերարժեքության բարդույթով պայմանավորված, ձերբակալում են Սյունիքի համայնքապետերին: Բանտարկում են նրանց, ովքեր զենքը ձեռքին պաշտպանել են մարզի բնակիչների անվտանգությունը»:
17:11 06/07/2021  |  ՄեկնաբանությունՄեծ երախտագիտությամբ գլուխ եմ խոնարհում Ջիվան Գասպարյանի վաստակի և հիշատակի առջև. ՀՀ երկրորդ նախագահ
13:18 05/07/2021  |  ՄեկնաբանությունՌոբերտ Քոչարյանը շնորհավորել է Սահմանադրության օրը
09:50 30/06/2021  |  ՄամուլՔոչարյանին կարող է բաժին հասնել Ծառուկյանի աշխատասենյակը, Վանեցյանին՝ Մարուքյանինը. «Հրապարակ»

Власти сажают тех, кто с оружием в руках защищал безопасность жителей области –Роберт Кочарян 07/16/2021   12:10  |  Комментарий
Власти Армении сажают тех, кто с оружием в руках защищал безопасность жителей области, написал второй президент Армении Роберт Кочарян на своей странице в Facebook.
"С последнего заявления президента Азербайджан, содержащего угрозы в адрес Армении, прошло достаточно времени, и общественность ждала, что от имени государства последует адекватный ответ. Этого требует интересы государства. К сожалению, этого в очередной раз не произошло", - отметил Кочарян.
Он указал, что в международных отношениях не уважают боязливость и аморфность.
"Угрозы в адрес Армении и армянского народа требуют жестких и внятных ответов. Армения должна проявить достаточно воли для защиты своей территориальной целостности и достоинства народа. Приходится с сожалением констатировать, что пока Арменией руководит человек, потерпевший поражение в войне, эта унизительная картина не претерпит изменений", — отметил Роберт Кочарян.
Более того, по его словам, одновременно власти ввиду своего комплекса неполноценности задерживают глав общин Сюника. “Сажают тех, кто с оружием в руках защищал безопасность жителей области”, - написал Роберт Кочарян.