Զենքն ու մինչև վերջին ցախը լցրեք մեքենան, որ չթողնենք նրանց. ինչպես են կամավորները լքում դիրքերը նոյեմբերի 9-ից հետո 07/05/2021   11:21  |  ԼՐԱՀՈՍ
Համացանցում հայտնվել է տեսանյութ՝ ինչպես է նոյեմբերի 9-ի կապիտուլյացիոն փաստաթղթից հետո Արագած Ախոյանը կամավորներին մարտական դիրքերում հայտնում, որ պետք է լքեն հենակետը։
«Տղերք, գլուխներդ չկախեք։ Բոլորիցդ շնորհակալ ենք, գլուխներդ չկախեք, ոչինչ վերջացած չէ։ Հիմա պետք է մտածենք մեր երկիրը փլատակներից ոնց ենք դուրս բերելու, այս իրավիճակը ոնց ենք շտկելու ուժեղանալու ենք ու հետ ենք գալու»։
Ախոյանը հայտնում է, որ առաջադրանքը իրենք փառքով կատարել ենք՝ սկսած սեպտեմբերի 28-ից ազգի հերոս Ռուստամ Գասպարյանի հետ։
Ախոյանը զինվորների ու կամավորների հետ զրույցում ոգևորում է նրանց՝ հայտնելով, որ պարտության մեղավորն իրենք չեն։
«Տանձներիդ չդնենք, սենց էլա լինում, մենք չենք պարտվել, կապիկ իշխանություններն են պարտվել, ստորագրել են այս խայտառակ որոշումը, որը բոլորս քաշում ենք»։
Ախոյանը հրամայում է զենքը լցնել մեքենան, մինչև վերջին ցախը հավաքել, որ չթողնեն ադրբեջանցիներին։ Ախոյանը նշում է ՝ պայքար ունեն մղելու՝ ներսի կապիկներից ազատվելու համար։
17:49 04/07/2021  |  ՄեկնաբանությունԸնտրությունների զավեշտալի արդյունքը պատերազմից հետո սկսված մանիպուլյացիաների և իրական մեղավորներից զատ այլ մեղավորներ փնտրելու հետևանքն էր. Կարեն Ճշմարիտյան
13:41 04/07/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՀունիսին Արցախում վերաբնակեցման համար 8 ընտանիք է տեղափոխվել
21:21 02/07/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱդրբեջանական դատարանը 2 հայ ռազմագերու դատապարտել է 4 տարվա, իսկ 12 ռազմագերու՝ 6 ամսվա, ազատազրկման
19:09 02/07/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՖիզուլիի շրջանից հայտնաբերվել և տարհանվել է ևս մեկ հայ զինծառայողի աճյուն. ինքնությունը պարզ չէ
18:47 01/07/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախի հարավային շրջաններում հայտնաբերվել և տարհանվել է ևս 2 աճյուն
19:05 29/06/2021  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020Այսօր հայտնաբերվել և տարհանվել է ևս 2 հայ զինծառայողի աճյուն
18:59 29/06/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱրայիկ Հարությունյանն ընդունել է անհայտ կորած զինծառայողների մի խումբ հարազատների

В Сети появилось видео того, как добровольцы покидают позиции после подписания ноябрьского заявления 07/05/2021   11:54  |  Лента новостей
В Сети появилось видео, на котором запечатлено, как после подписания трехстороннего заявления 9 ноября Арагац Ахоян сообщает добровольцам о том, что они должны покинуть посты.
“Не вешать нос, ребята. Я благодарен вам, не вешайте нос. Это еще не конец. Сейчас надо думать над тем, как вызволять страну из-под руин, как исправлять ситуацию. Мы станем сильнее и вернемся обратно”, - заявил он.
По словам Ахояна, ребята выполняли задачу с честью, начиная с 28-го сентября вместе с героем нации Рустамом Гаспаряном.
В беседе с военнослужащими и добровольцами Ахоян подбадривает их, заявляя, что в поражении виноваты не они.
“Так тоже бывает. Мы не проиграли. Поражение потерпела обезьянья власть, которая подписала это позорное решение”, - отметил он.
Ахоян приказывает погрузить в машину оружие, собрать все до последней ветки, чтобы не досталась азербайджанцам. Ахоян заявляет, что впереди борьба за освобождение от внутренних обезьян.