Չինաստանի նախագահը ծննդյան օրվա առթիվ շնորհավորել է նախագահ Արմեն Սարգսյանին 06/23/2021   11:49  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանին ծննդյան օրվա առթիվ շնորհավորական ուղերձ է հղել Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության նախագահ Սի Ծինփինը:
Չինաստանի նախագահն ընդգծել է, որ Հայաստանն իրենց համար ավանդական բարեկամական երկրներից է: Նա մասնավորապես նշել է, որ նախորդ տարի Չինաստանն ու Հայաստանը ձեռք ձեռքի պայքարել են կորոնավիրուսի համավարակի դեմ, ինչը նոր խթան է հանդիսացել երկկողմ հարաբերությունների ու տարբեր ոլորտներում համագործակցության զարգացման համար:
«Ես մեծ նշանակություն եմ տալիս չին-հայկական հարաբերությունների զարգացմանը և պատրաստ եմ Ձեզ հետ ջանքեր գործադրել երկկողմ հարաբերությունները նոր մակարդակի բարձրացնելու համար՝ ի շահ մեր երկրների ու ժողովուրդների»,- մասնավորապես ասված է Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանին ուղղված՝ Չինաստանի նախագահ Սի Ծինփինի շնորհավորական ուղերձում:
17:14 17/06/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՆախընտրական քարոզարշավը հասել է իր բարձրակետին, իսկ ներքաղաքական մթնոլորտում լարվածություն կա. Նախագահը հանդիպել է միջազգային դիտորդների հետ

Си Цзиньпин заявил Армену Саркисяну о готовности прилагать усилия для вывода двусторонних отношений на новый уровень 06/23/2021   14:50  |  Лента новостей
Президенту Республики Армения Армену Саркисяну поздравительное послание по случаю Дня рождения направил председатель Китайской Народной Республики Си Цзиньпин. Об этом сообщает пресс-служба президента Армении.
Председатель Китая подчеркнул, что Армения для них традиционно дружественная страна. Он, в частности, отметил, что в прошлом году Китай и Армения рука об руку боролись против пандемии коронавируса, что стало новым стимулом для развития двусторонних отношений и сотрудничества в различных областях.
"Я придаю большое значение развитию китайско-армянских отношений и готов вместе с Вами прилагать усилия для того, чтобы поднять двусторонние отношения на новый уровень во благо наших народов и стран", - сказано, в частности, в поздравительном послании Председателя Китая Си Цзиньпина.