«Սուր գաստրոէնտերիտ» նախնական ախտորոշմամբ հոսպիտալացված 11 երեխայից 5-ը դուրս է գրվել, 6-ի վիճակը գնահատվում է բավարար. ԱՆ 06/09/2021   15:26  |  Արտակարգ պատահարներ
«Սուր գաստրոէնտերիտ» նախնական ախտորոշմամբ «Ինֆեկցիոն hիվանդությունների ազգային կենտրոն» հոսպիտալացված 11 երեխաներից 5-ը դուրս են գրվել: Ստացիոնարում բուժումը դեռ շարունակում է 6 երեխա, որոնց վիճակը գնահատվում է բավարար:
Հիշեցնենք, որ նախօրեին հոսպիտալացվել են «Սուր գաստրոէնտերիտ» նախնական ախտորոշմամբ (ախտանշաններ՝ սրտխառնոց, փսխում, որովայնում ցավեր) 11 երեխա: Երեխաներից 4-ն ընդունվել են ինտենսիվ թերապիայի բաժանմունք, որտեղ, ստանալով համապատասխան բուժում, տեղափոխվել են ինֆեկցիոն բաժանմունքներ:
Ընդհանուր հոսպիտալացված 11 երեխաներից 5-ն ապաքինվել և նույն օրը դուրս են գրվել:
18:50 08/06/2021  |  Արտակարգ պատահարներՀոսպիտալացված 11 սաներից մեկը՝ ծնողների ստորագրությամբ դուրս է գրվել հիվանդանոցից, բուժումը կշարունակի տնային պայմաններում
17:39 08/06/2021  |  Արտակարգ պատահարներԵրևանի մանկապարտեզներից մեկի 11 սան տեղափոխվել է հիվանդանոց
18:24 17/05/2021  |  Արտակարգ պատահարներՍիսիանում մայիսի 15-ից 17-ն ընկած ժամանակահատվածում բակային համայցով հայտնաբերվել է ևս 43 հիվանդ

Пятеро воспитанников ереванского детсада, госпитализированных с подозрением на острый гастроэнтерит, выписались из больницы 06/09/2021   17:15  |  Чрезвычайное просшествие
Пятеро из одиннадцати воспитанников одного из ереванских детских садов, которые были госпитализированы с предварительным диагнозом "острый гастроэнтерит" в Национальный центр инфекционных заболеваний, выписаны из больницы. Об этом сообщает пресс-служба Министерства здравоохранения Армении.
Сообщается, что шестеро детей продолжают стационарное лечение, их состояние оценивается как удовлетворительное.
Напомним, что накануне 11 детей были госпитализированы с симптомами тошноты, рвоты и жалобами на боль в животе. Четверо из них поступили в отделение интенсивной терапии, где, пройдя соответствующее лечение, были переведены в инфекционные отделения.