Փաշինյանը պատասխանել է Լեւոն Տեր-Պետրոսյանին. Նրա պատկերացումը հետեւյալն էր՝ պետք է Ղարաբաղը ամբողջությամբ տանք Ադրբեջանին և դրանով համարենք թեման փակված 05/28/2021   13:11  |  ԼՐԱՀՈՍ
Մեզ մեղադրում են բոլոր այն բաներում, ինչում հնարավոր է մեղադրել անհատին և կառավարությանը, բայց այդ մեղադրանքների ճնշող մեծամասնության մեջ մենք մեղավոր չենք: Դուք բոլորդ դրա մասին գիտեք, եթե անգամ տեղեկատվության մակարդակում չգիտեք, գոնե զգացողության և գիտակցության մակարդակում դուք դա հասկանում եք : Այս մասին ՔՊ համակիրների հետ հանդիպման ժամանակ ասել է վարչապետի ժամանակավոր պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը:
Մասնավորապես համակիրների հետ հանդիպմանը նա անդրադարձել է նախկին իշխանությունների՝ իրեն ուղղված մեղադրանքներին.
«Օրինակ՝ Լևոն Տեր-Պետրոսյանը ձևակերպում է, որ Ղարաբաղի հարցում էս էր վիճակը, էս էր վիճակը, բայց չի ձևակերպում՝ Ղարաբաղի հարցի կարգավորման իր պատկերացումն այսօր ո՞րն է: Իսկ պետք է հստակ ասել՝ Ղարաբաղի հարցի լուծման վերաբերյալ իր պատկերացումը հետևյալն է, որ մենք պետք է Ղարաբաղը ամբողջությամբ տանք Ադրբեջանին և դրանով համարենք թեման փակված»,- ասաց Փաշինյանը:
Ըստ Նիկոլ Փաշինյանի՝ քաղաքական ուժը, որ ժամանակին ստորագրել է Ալեքսանդրապոլի և Բաթումի պայմանագիրը, այսօր իրենց մեղադրում է դավաճանության մեջ.
«Ինչու իրենց չեք համարում դավաճան, որ ձեր կուսակցությունից է դրա համա՞ր: Երբ Ալեքսանդրապոլի և Բաթումի պայմանագիրը ստորագրողներին կհամարեք դավաճանական, այն ժամանակ իրավունք կունենաք այդ բանի մասին խոսելու»,- նշեց նա:
11:16 28/05/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԹույլ չենք տալու թշնամուն հասնել իր նպատակներին. հայ ժողովուրդը քայլելու է մեր երազանքների Հայաստանի կերտման ճանապարհով. Նիկոլ Փաշինյան
10:11 28/05/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՆիկոլ Փաշինյանը, Արմեն Սարգսյանը և Արարատ Միրզոյանն այցելել են Սարդարապատի հուշահամալիր

"Представление Тер-Петросяна заключается в сдаче Карабаха Азербайджану": Пашинян ответил первому президенту Армении 05/28/2021   13:32  |  Лента новостей
И.о. премьер-министра Армении Никол Пашинян отреагировал на обвинения в свой адрес и заявление первого президента Левона Тер-Петросяна по поводу карабахского урегулирования.
"Нас обвиняют во всем, в чем можно обвинить человека и правительство, но мы не виновны в большинстве инкриминируемых нам деяний”, - заявил Пашинян на встрече с представителями предвыборных штабов партии "Гражданский договор".
Например, по его словам, Левон-Тер-Петросян заявляет, что в карабахском вопросе сложилась такая-то ситуация, но при этом первый президент не говорит, как он сегодня представляет решение карабахского вопроса.
"Но надо четко заявить, что его представление о решении карабахского вопроса заключалось в следующем: мы должны сдать весь Карабах Азербайджану и считать тему закрытой”, - сказал Пашинян.
По словам Никола Пашиняна, сегодня его в предательстве обвиняет политическая сила, которая в свое время подписала Александропольский и Батумский договора.
“Почему вы их не считаете предателем. Потому что они ваши однопартийцы? Когда вы сочтете тех, кто подписывал Александропольский и Батумский договора предателями, тогда у вас появится право говорить об этом”, - отметил он.
19:58 26/04/2021  |  ПолитикаФракция "Мой шаг" выдвинула кандидатуру Никола Пашиняна на пост премьер-министра Армении
16:00 03/03/2021  |  Лента новостейАппарат премьер-министра Армении опроверг информацию о встрече Пашиняна с должностными лицами полиции
14:22 18/02/2021  |  Лента новостейСотрудники британской разведки в тесном взаимодействии с турецкой завербовали Пашиняна в 2006 году – Багдасаров
18:21 08/02/2021  |  КомментарийПервый президент Армении встретился с послом Франции
18:09 05/02/2021  |  Лента новостейЛевон Тер-Петросян обсудил с послом США в Армении вопрос пленных и ситуацию в Арцахе