Մահացու հրազենային վիրավորում է ստացել ժամկետային զինծառայող. ՊՆ 05/24/2021   22:13  |  ԼՐԱՀՈՍ
Մայիսի 24-ին, ժամը 17:40-ի սահմաններում, ըստ նախնական տվյալների, զենքի օգտագործման կանոնների խախտման հետևանքով արձակված կրակոցից մահացու հրազենային վիրավորում է ստացել N զորամասի ժամկետային զինծառայող, շարքային Մկրտիչ Հովհաննեսի Հովհաննիսյանը /ծնված 2002թ., 2021/1 զորակոչ, ՊՆ ԶԶՀԾ Շիրակի ՏՍ/:
Ավելի վաղ «Փաստինֆո» -ն հայտնել էր, որ ժամկետային զինծառայողն մարմին է հայտնաբերվել։ Այդ մասին «Փաստինֆո»-ին հայտնել էին ՀՀ պաշտպանության նախարարությունից՝ նշելով, որ  նախնական վարկածով զինծառայողն ինքնասպան է եղել:

Солдат-срочник погиб в одной из воинских частей Армении 05/25/2021 00:21 | Чрезвычайное просшествие
Как сообщает пресс-служба Министерства обороны, приблизительно в 17:40, по предварительным данным, вследствие нарушения правил обращения с оружием смертельное огнестрельное ранение получил военнослужащий срочной службы N-ской воинской части, рядовой Мкртыч Ованнесович Ованнисян 2002 года рождения (призыв 2021 года, военкомат Ширакской области). Ведется следствие.
Ранее ИА "ФактИнфо" сообщило, что было обнаружено тело солдата-срочника. Об этом "ФактИнфо" сообщили в министерстве обороны РА, отметив, что военнослжуащий, по предварительным, покончил с собой.