Երեկվա բանակցություններն արդյունավետ են ավարտվել. ՊՆ-ն շուտով տեղեկատվություն կտրամադրի. Արմեն Խաչատրյան 05/17/2021   12:01  |  ԼՐԱՀՈՍ
Բանակցությունների երեկվա փուլը բավական արդյունավետ է ավարտվել։ Այս մասին լրագրողների հետ զրույցի ժամանակ ասաց ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Արմեն Խաչատրյանը՝ հավելելով, որ չի ցանկանում դետալային ներկայացնել, թե արդյունավետությունն ինչում է կայանում։
«Ամեն դեպքում երեկվա բանակցություններն արդյունավետ են ավարտվել։ Կարծում եմ՝ ՊՆ-ն շուտով տեղեկատվություն կտրամադրի այդ մասին։ Դետալները չպարզաբանելով՝ կոչ եմ անում բոլոր ներկա և նախկին պաշտոնյաներին, զինվորականներին իրենց հայտնի տեղեկությունները չհրապարակել, եթե անգամ վստահ են, որ դրանք ճիշտ են։ Այս պահի դրությամբ չի կարելի այս բանակցային պրոցեսի մեջ տեղեկություններ տարածել, որոնք կարող են 180 աստիճանով փոխել ամեն ինչի ելքը։ Հորդորում եմ ձեռնպահ մնալ տեղեկատվություն տրամադրելուց, հատկապես որ դրանց մի մասը կեղծ է»,-նշեց պատգամավորը։
Վերջինս նշեց, որ բանակցությունները շարունակվելու են, դեռևս խնդիր կա, և այդ խնդիրների լուծման ուղղությունը պատգամավորի խոսքով բանակցությունների մեջ է։
Հարցին՝ ինչու՞ գերատեսչությունները տեղեկություններ չեն հաղորդում, Արմեն Խաչատրյանը համաձայնեց, որ տեղեկատվությունը պետք է տրվի հնարավորինս հրատապ և ժամանակի ընթացքում. «Կարծում եմ՝ եթե երեկ երեկոյան ավարտվել են բանակցությունները, ապա այսօր հաստատ գերատեսչությունն ինչ-որ հաղորդագրություն կթողնի մեր հայրենակիցների համար։ Նույնիսկ եթե դրական բան էլ կա, հնարավոր է՝ այդ դրականն էլ չլուսաբանվի հասկանալի պատճառներով»,-ասաց Արմեն Խաչատրյանը։
09:39 17/05/2021  |  ՔաղաքականԱրա Այվազյանը հեռախոսազրույց ունեցավ Ֆրանսիայի ԱԳ նախարար Ժան-Իվ Լը Դրիանի հետ. քննարկվել է սահմանների վիճակը
23:16 16/05/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱդրբեջանցիները Սեւ լճի տարածքում կունենան առնվազն չորս հենակետ՝ յուրաքանչյուրում 15-ական զինվոր․ Վահե Հակոբյան
23:14 16/05/2021  |  Մեկնաբանություն«Ի՞նչ է համաձայնել զիջել հայկական կողմը»․ Գառնիկ Դավթյան
22:02 16/05/2021  |  ՄեկնաբանությունՆահանջի մասին խոսակցություններ կան. Իրինա Յոլյան
20:46 16/05/2021  |  ՄեկնաբանությունԱդրբեջանական ագրեսիայի աջակիցները համալրվում են․ Վահան Իշխանյան
20:24 16/05/2021  |  ՄեկնաբանությունՄենք ինչու՞ ենք մեր հարկերով բանակ պահում, կասե՞ք. Վահան Արծրունի
20:04 16/05/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՊՆ-ն հավաստիացնում է՝ բանակցությունները բարեհաջող են ավարտվել. Ադրբեջանական զորքերը կլքեն ՀՀ տարածքը
19:19 16/05/2021  |  Քրեական խրոնիկոնՍյունիքի մարզի Խնձորեսկ գյուղում վիճաբանությունն ավարտվել է դանակահարությամբ, կան վիրավորներ

Вчерашние переговоры завершились успешно, Минобороны вскоре предоставит информацию – Армен Хачатрян 05/17/2021   12:24  |  Лента новостей
Вчерашний этап переговоров завершился довольно успешно, заявил в беседе с журналистами депутат от парламентской фракции “Мой шаг” Армен Хачатрян. При этом он воздержался детально представить, в чем заключалась эффективность.
“В любом случае вчерашние переговоры завершились успешно. Полагаю, что Минобороны вскоре распространит заявление об этом. Не вдаваясь в детали, призываю всех нынешних и прежних чиновников, военных воздержаться от публикации известных им сведений, если даже они уверены в их правдивости. По состоянию на данный момент нельзя распространять сведений об этом переговорном процессе, которые могут на 180 градусов изменить исход всего. Призываем воздержаться от предоставления информации, особенно с учетом недостоверности части этих сведений”, - отметил депутат.
Он добавил, что переговоры продолжатся, есть еще проблема, и путь решения этих проблем, по словам парламентария, в переговорах.
В ответ на вопрос, почему ведомства не предоставляют информацию, Армен Хачатрян согласился с тем, что сведения следует предоставлять по возможности оперативно. “Полагаю, если переговоры вечером завершились, то сегодня ведомства обязательно оставят сообщение для наших соотечественников. Если даже есть нечто положительное, возможно, и оно не будет освещаться по понятным причинам”, - сказал Армен Хачатрян.