Կապուտան գյուղի դաշտում հայտնաբերվել է մարդու գանգ. պարզվում են հանգամանքները 04/29/2021   17:51  |  Քրեական խրոնիկոն
2021թ. ապրիլի 28-ին ՀՀ ոստիկանության Կոտայքի բաժնից ՀՀ քննչական կոմիտեի Կոտայքի մարզային քննչական վարչության Աբովյանի քննչական բաժին ահազանգ է ստացվել այն մասին, որ Կապուտան գյուղի դաշտում հայտնաբերվել է մարդու գանգ: Այս մասին հայտնում են Քննչական կոմիտեից։
Դեպքի վայր մեկնած քննչական խմբի կողմից կատարված զննությամբ Կոտայքի մարզի Կապուտան գյուղի վերջնամասում գտնվող դաշտամիջյան հատվածում հայտնաբերվել է մարդուն համապատասխանող գանգ՝ բազմաթիվ վնասվածքներով: Բացի այդ, հարակից տարածքում՝ մոտ 40 սմ խորության վրա, հայտնաբերվել է հողի շերտով պատված, տեղ-տեղ քայքայված տղամարդու դիակ, որի որովայնից վերև գտնվող հատվածը բացակայում է:
Դեպքի առթիվ ՀՀ քննչական կոմիտեի Կոտայքի մարզային քննչական վարչության Աբովյանի քննչական բաժնում նախապատրաստվում են նյութեր:
13:44 26/04/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԻշխանություններին քննադատող նյութերով սոցցանցում կիսվելու համար աշխատանքից ազատված քննիչը դիմել է դատարան՝ ընդդեմ ՔԿ-ի
17:50 01/04/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՏարածել է վարչապետի գործունեությունը քննադատող նյութեր. քննիչ Անդրանիկ Անտոնյանին աշխատանքից ազատելու պատճառը նշվել է հրամանի մեջ (փաստաթուղթ)

На окраине села Капутан в Армении обнаружили череп человека 04/29/2021   18:11  |  Криминальная хроника
На поле в селе Капутан обнаружен череп человек. Соответствующий сигнал поступил в абовянский отдел следственного управления СК Армении по Котайкской области из котайкского отдела полиции 28 апреля 2021 года. Об этом сообщили в Следственном комитете.
На место прибыла следственная группа. При осмотре места происшествия посреди поля, расположенного на окраине села Капутан, был обнаружен соответствующий черепу человеку череп со множественными травмами. Помимо этого, на прилегающей территории, примерно на глубине 40 см. был найден покрытый слоем почвы местами разложившийся труп мужчины без верхней части живота.
По данному факту в абовянском следственном отделе СУ СК РА по Котайской области готовятся материалы.