Տարածել է վարչապետի գործունեությունը քննադատող նյութեր. քննիչ Անդրանիկ Անտոնյանին աշխատանքից ազատելու պատճառը նշվել է հրամանի մեջ (փաստաթուղթ) 04/01/2021   17:50  |  ԼՐԱՀՈՍ
«Փաստինֆո»-ի տեղեկությունները, որ իշխանություններին քննադատող գրառմամբ ֆեյսբուքյան էջում կիսվելու համար Գեղարքունիքի մարզային քննչական վարչության քննիչ, պատերազմի մասնակից Անդրանիկ Անտոնյանն ազատվել է պաշտոնից, հաստատվեց պաշտոնապես։
«Փաստինֆո»-ի ձեռքի տակ է քննիչի պաշտոնանկության հրամանը, ըստ որի՝ նրան պաշտոնից ազատելու համար հիմք է հանդիսացել Հայաստանի Հանրապետության և Արցախի Հանրապետության իշխանությունների, վարչապետի գործունեությունը քննադատող նյութեր և տեսանյութեր տարածելը։
Հիշեցնենք, որ Անդրանիկ Անտոնյանը պատերազմի առաջին իսկ օրերից՝ սեպտեմբերի 29-ից կամավորագրվել եւ մասնակցել է պատերազմական գործողություններին։ 40 օր շարունակ քննիչը եղել է ամենաթեժ կետերում՝ սեպտեմբերի 29-ից մինչև հոկտեմբերի 25-ը եղել է Եղնիկներում, որից հետո մասնակցել է Սղնախի, Քարին տակի, Շուշիի մարտերին։
«Փաստինֆո»-ի տեղեկություններով՝ քննիչը պատրաստում է դատական կարգով վիճարկել իրեն աշխատանքից ազատելու մասին ՀՀ ՔԿ նախագահի հրամանը։
11:25 05/03/2021  |  Քրեական խրոնիկոնԵղվարդի բնակիչը պատերազմի օրերին գնված 17 մլն դրամի զինվորական հանդերձանքը փորձել է այրել. Նրան մեղադրանք է առաջադրվել
23:31 05/02/2021  |  Քրեական խրոնիկոն«Ակբա բանկ»-ի վրա զինված հարձակում կատարած տղամարդը ձերբակալվել է. հայտնաբերվել է ատրճանակն ու հափշտակված գումարը. ՔԿ
10:22 29/01/2021  |  Քրեական խրոնիկոնՀինգ անձ ձերբակալվել է՝ ՀՀ կառավարության շենքը զավթելու փորձ կատարելու կասկածանքով
19:14 25/01/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՔննչականը «ծածկադմփոց» է անում կառավարական առանձնատների վերանորոգման ընթացքում հարյուրավոր միլիոնների հասնող չարաշահումների գործը

Информация об увольнении следователя за репост публикаций с критикой в адрес властей подтвердилась, причина указана в приказе(документ) 04/01/2021   18:23  |  Лента новостей
Информация “ФактИнфо” об увольнении следователя следственного управления по Гегаркуникской области, участника войны Андраника Антоняна за репост публикаций с критикой в адрес властей, официально подтвердилась.
В распоряжении “ФактИнфо” оказался приказ об освобождении следователя от занимаемой должности, согласно которому основанием для увольнения послужило распространение материалов и видеороликов с критикой деятельности властей Республики Армения и Республики Арцах и деятельности премьера.
Напомним, уволенный с работы следователь с первых же дней войны, с 29-го сентября, отправился добровольцем на фронт и участвовал в боевых действиях. На протяжении 40 дней следователь побывал в самых горячих точках. С 29-го сентября по  25-е октября он был в воинской части “Ехникнер”. После этого он участвовал в боях в Сгнахе, Карин Таке и Шуши. Он вернулся из Шуши 7 ноября. Прошедший через испытания войны следователь, как выясняется, не должен иметь собственного мнения в созданной Пашиняном “демократической” стране и за репост в Фейсбуке поста с критикой в адрес Никола Пашиняна его вопрос стал предметом рассмотрения на заседании Дисциплинарной комиссии, которое обернулось наказанием в виде увольнения.
По сведениям “ФактИнфо”, следователь планирует в судебном порядке оспорить приказ председателя СК РА о его увольнении.