Նիկոլ Փաշինյանի հետ կոալիցիա կազմելու տեղեկությունը կեղծ է և հերյուրանք.Արման Աբովյան 04/23/2021   15:49  |  ԼՐԱՀՈՍ
Նիկոլ Փաշինյանի հետ կոալիցիա կազմելու ոչ մի քննարկում չի եղել, տեղեկությունը չի համապատասխանում իրականությանը: Այս մասին «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում ասաց «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության քարտուղար Արման Աբովյանը:
Նա վստահեցրեց, թե որևէ քննարկում լինելու դեպքում հանրությունը տեղյակ կլինի. «Մենք բաց ենք հասարակության համար, եթե հանկարծ նման քննարկում լիներ, հասարակությունը, ամբողջ լրատվական դաշտը տեղյակ կլիներ»,-ասաց Աբովյանը:
Նշենք, որ հնարավոր կոալիցիայի մասին այսօր տեղեկություն էր տարածել, թե Սյունիքից վերադառնալուց հետո Փաշինյանը մտքափոխ է եղել և բանակցում է ԲՀԿ-ի հետ, որպեսզի Գագիկ Ծառուկյանի հետ կոալիցիա կազմի և չեղարկի ընտրությունները.
«Այն տեղեկությունը , որը տարածվում է, այնքան զարմանալի է և իրականությանը չի համապատասխանում, որ մեկնաբանելու բան էլ չկա:
Հորդորում եմ հետևել պաշտոնական լրահոսին, այլ ոչ թե՝ հերյուրանքներին»:
Հարցին՝ ԲՀԿ-ն ամեն դեպքում բացառու՞մ է կոալիցիա կազմելը, Արմանն Աբովյանը կրկին ընդգծեց, որ ցանկացած գործընթաց լինելու է հանրային:
Իսկ եթե նման առաջարկ լինի կքննարկե՞ն՝ Արման Աբովյանն ասաց.
«Դատարկ տեղը փորձում են գեներացնել ինչ-որ ինֆորմացիա, մենք եթե-ով չենք առաջնորդվում, կրկնում եմ, մենք բաց ենք հանրության համար և ոչ մի քննարկում չի կարող լինել ծածուկ, դա բացառված է»:
Հարցին՝ հավանական համարու՞մ է, որ Սյունիք կտարած այցից հետո իշխանությունը չեղարկի արտահերթ ընտրությունները, Աբովյանն ասաց, որ այդ առումով ոչ մի տեղեկության չի տիրապետում.
«Հուսամ, որ իշխանությունները կլինեն հետևողական, այն գործընթացները, որոնք պետք է տեղի ունենան, տեղի կունենան«»,-ասաց Արման Աբովյանը:
16:22 21/04/2021  |  ՔաղաքականԱլիևը շատ «պստիկ» մարդ է, որ նման հայտարարություններ անի, նա փաստացի սպառնում է ոչ միայն Հայաստանին, այլ նաև՝ Ռուսաստանին. Աբովյան
21:56 19/04/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԺամկետային զինծառայության ժամկետը կրճատելու մասին Փաշինյանի հայտարարությունը նախընտրական պոպուլիզմ է. Առանց բանակի՝ երկիրը չունի ապագա. Արման Աբովյան
11:48 13/04/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԵկեք չմոռանանք, որ հենց ՌԴ-ն է կանգնացրել պատերազմը. Արման Աբովյան
19:48 31/03/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԿան հստակ մեսիջներ, որ Թուրքիան պատրաստ է կրկնել Հայոց ցեղասպանությունը. Արման Աբովյան
12:58 29/03/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ ԱԳՆ-ն տեղեկություն չունի պաշտոնական Անկարայի հետ որևէ խորհրդակցության մասին. Այվազյան
16:15 28/03/2021  |  ՔաղաքականՍահմաններ բացելը նշանակում է սպասարկել թուրքական շահերը. Աբովյան
18:40 23/03/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԲՀԿ-ն չի պատրաստվում մասնակցել ընտրական օրենսգրքի վերաբերյալ քննարկումներին. Աբովյան
18:14 23/03/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՉի կարելի թույլ տալ, որ կացնով բարբարոսը մտնի մեր տուն․ Աբովյան
17:25 22/03/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՓաշինյանը պահո՞ւմ է խորհրդարանական ընդդիմության հետ ձեռք բերված պայմանավորվածությունը. ԲՀԿ պատգամավորը արձանագրում է՝ կա վտանգ, որ Գլխավոր շտաբը կարող է պարզապես գլխատվել
23:20 16/03/2021  |  ՄեկնաբանությունՀայկական բեռնատարները մնացել են Վլադիկավկազում.չեն կարողանում վերադառնալ Հայաստան

В “Процветающей Армении” назвали вымыслом информацию о формировании коалиции с Пашиняном 04/23/2021   16:19  |  Лента новостей
Никаких дискуссий по вопросу о формировании коалиции с Николом Пашиняном не велось, информация не соответствует действительности, заявил в беседе с корреспондентом “ФактИнфо” секретарь парламентской фракции “Процветающая Армения” Арман Абовян.
Он пообещал проинформировать общественность в случае проведения какого-либо обсуждения. “Мы открыты для общества. Если бы вдруг такое обсуждение состоялось, то общественность и все СМИ были бы в курсе”, - сказал Абовян.
Отметим, что сегодня появилась информация о том, что после возвращения из Сюника Пашинян передумал и ведет переговоры с ППА с тем, чтобы сформировать с Гагиком Царукяном коалицию и отменить выборы.
"Тиражируемая информация настолько удивляет и не соответствует действительности, что даже комментировать нечего”, - сказал Абовян, призвав следить за официальными источниками, а не измышлениями.
В ответ на вопрос, исключает ли ППА возможную коалицию, Арман Абовян вновь подчеркнул, что любой процесс будет публичным.
Что касается возможности обсуждения при наличии подобного предложения, Арман Абовян заявил:
"На пустом месте стараются генерировать какую-то информацию. Мы не действуем на авось. Повторяю, мы открыты для общественности и ни одна дискуссия не может вестись втайне, это исключено”, - сказал он.
Что касается вероятности отмены выборов после визита Пашиняна в Сюник, Абовян заявил, что не располагает какой-либо информацией относительно этого.