Արամուսում վրաերթից մահացած զինծառայողների անունները նշված են ՊՆ հաղորդագրության մեջ 04/15/2021   13:46  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՊՆ-ն հաղորդագրություն է տարածել այսօր՝ ապրիլի 15-ին, ժամը 02.00-ի սահմաններում, Կոտայքի մարզի Արամուս գյուղի մոտակայքում, տեղի ունեցած վրաերթի կապակցությամբ։
Ինչպես ավելի վաղ հայտնել էինք, Արամուս գյուղի Տիգրանաձորի խճուղում , ոչ սթափ անձը վրաերթի էր ենթարկել 6 հետիոտնի և նրանց թողնելով անօգնական՝ դիմել էր փախուստի։ 2 հոգի տեղում մահացել էին, 4-ը՝ մարմնական տարբեր վնասվածքներով տեղափոխվել «Աբովյան» բժշկական կենտրոն։
Վթարի ենթարկվածները ՀՀ ՊՆ զորամասերի ծառայողներ են։  Պարզվել է նաև վարորդի ինքնությունը։
«Պն-ից հայտնում են , որ վրաերթի հետևանքով տեղում մահացել են պայմանագրային զինծառայողներ, ավագ սերժանտ Արամ Վահանի Բադալյանը (ծնվ. 1988թ., ԶԶՀԾ Երևանի թիվ 1 ՏՍ) և կրտսեր սերժանտ Լևոն Սամվելի Մկրտումյանը (ծնվ. 1992թ., ԶԶՀԾ Տավուշի ՄՏՍ):
ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը կիսում է կորստյան ծանր վիշտը և զորակցություն հայտնում Արամ Բադալյանի և Լևոն Մկրտումյանի ընտանիքների անդամներին, հարազատներին և ծառայակիցներին:
Վրաերթի ենթարկված մեկ զինծառայող ստացիոնար բուժման է ընդունվել ՊՆ կենտրոնական կլինիկական զինվորական հոսպիտալ, առողջական վիճակը գնահատվում է ծանր: Մյուս զինծառայողները ՊՆ ԿԿԶՀ-ում բժշկական զննություն անցնելուց հետո վերադարձել են ծառայության վայր»,-ասված է հաղորդագրության մեջ:
19:46 14/04/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ ԶՈւ գլխավոր շտաբի պետը մասնակցել է ՀԱՊԿ ռազմական կոմիտեի նիստին
22:29 13/04/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՀրետանավորներն անցկացրել են մասնագիտական պարապմունքներ
20:44 13/04/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՌազմական համալսարանում անցկացվել է գիտական կոնֆերանս
19:12 13/04/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱպրիլի 12-ին և 13-ին ՀՀ պետական սահմանի հայ-ադրբեջանական շփման գծի ամբողջ երկայնքով կայուն իրավիճակը չի փոփոխվել. ՊՆ
18:22 12/04/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՍահմանված կարգով ու ժամկետում դիմում ներկայացրած զինծառայողներն ընդգրկվել են 2021թ. հիփոթեքային վարկավորման ծրագրում. ՊՆ
22:58 09/04/2021  |  ՄեկնաբանությունՏեսնես կա՞ մեկ այլ երկիր, որի պաշտպանության նախարարն անընդհատ փախուստի մեջ է. Տիգրան Աբրահամյան
21:33 09/04/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱնցկացվել է «Խաղաղության մարտիկ» մրցույթի ընտրական փուլը
21:00 09/04/2021  |  ԼՐԱՀՈՍ5-րդ զորամիավորումում անցկացվել են գումարտակների հրամանատարների հավաքներ
19:49 09/04/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱնցկացվել են մեքենավարման գործնական պարապմունքներ
19:27 09/04/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ պետական սահմանի հայ-ադրբեջանական շփման գծի ամբողջ երկայնքով կայուն իրավիճակը չի փոփոխվել

Минобороны Армении опубликовало имена военнослужащих, скончавшихся в результате наезда в Котайке 04/15/2021   14:42  |  Лента новостей
В Министерстве обороны Армении подтвердили гибель двух военнослужащих в результате наезда автомобиля в Котайкской области.
Как сообщили в пресс-службе Минобороны Армении, 15 апреля около 02:00 близ села Арамус на военнослужащих N-ской воинской части был совершен наезд.
Ранее появилась информация, что на Тигранадзорском шоссе (у села Арамус) автомобиль, водитель которого находился за рулем в нетрезвом состоянии, наехал на шестерых пешеходов и скрылся с места происшествия, не оказав им помощи. Два человека скончались на месте, еще четверо с травмами доставлены в медицинский центр “Абовян”.  Сообщалось, что наезд был совершен на военнослужащих. Установлена также личность водителя.
“В результате аварии на месте погибли контрактник, старший лейтенант Арам Ваганович Бадалян (1988 года рождения, г. Ереван) и младший сержант Левон Самвелович Мкртумян (1992 года рождения, Тавуш).Ведется следствие.
Сообщается, что один из пострадавших в ДТП военнослужащих в тяжелом состоянии находится в Центральном клиническом военном госпитале Минобороны. Остальные пострадавшие военнослужащие после медосмотра вернулись к месту несения службы. Ведется следствие.
“Министерство обороны Арцаха разделяет тяжелую горечь утраты и выражает поддержку семьям, родственникам и сослуживцам Арама Бадаляна и Левона Мкртумяна”, - говорится в сообщении.