Ո՞ւր ա մեր ԱԳՆ հայտարարությունը. ի՞նչ ենք անում, որ էդ պուրակները չբացվեն. Էդմոն Մարուքյան 04/13/2021   11:42  |  ԼՐԱՀՈՍ
«Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանը ԱԺ քառօրյայի ժամանակ, անդրադառնալով Բաքվում արցախյան պատերազմին նվիրված պուրակի վերաբերյալ հայտարարություններին, նշեց, որ խորհրդարանի նիստը բացվեց այդ պահվածքը դատապարտող ելույթներով, սակայն պետք է գործ անել, ոչ թե հայերենով հայկական ամբիոններից հայտարարություններ անել։
«Մեզ ի՞նչ է թվում, որ մենք մեր խորհրդարանում դատափետող ելույթներ ենք ունենում ու դա մեծ ազդեցությո՞ւն է ունենում Ադրբեջանի վրա: Իրենք նայելու են, ասեն՝ «մի հատ պուրակ բացեցինք, մի ամբողջ երկիր խառնվել ա իրար»: Իսկ ի՞նչ ենք անում, որ էդ պուրակները չբացվեն: Ձեր էսօրվա և վերջին երկու ամսվա հայտարարությունները իրար հետ բռնու՞մ են՝ չեն բռնում: Ո՞ւր ա մեր ԱԳՆ հայտարարությունը: Ձեզ թվում է, որ դուք հայերենով այստեղ Ալիևին «շան տուր» եք տալիս, դա ինչ-որ ազդեցությո՞ւն ունի աշխարհի վրա, աշխարհը նստած հետևում ա մեր պառլամենտի նիստին և խնդրե՞լ է սինքրոն թարգմանել, որ մեր ելույթները լսի: Բա միջազգային դիվանագիտական աշխատանքն ո՞ւր ա»,-նշեց Մարուքյանը։
Պատգամավորը նշեց՝ աշխարհը պետք է տեսնի, թե ինչ այլանդակ ղեկավարության հետ գործ ունի Հարավային Կովկասի տարածաշրջանը, ինչ արհավիրք է թուրք-ադրբեջանական տանդեմը:
10:17 12/04/2021  |  ՄեկնաբանությունՎարչապետի և գեներալիտետի վերջին հանդիպման ժամանակ վարչապետը հավաստիացրել է, որ ոչ մի քննություն չի լինելու, որ չանհանգստանան, միայն թե իր իշխանության դեմ դուրս չգան.Մարուքյան
15:58 09/04/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՊՆ-ում ադեկվատ մարդ չկա. Տարրական բաներ չեն կարողանում բացատրել. Մարուքյան
15:32 09/04/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԻշխանության փնթի, ապաշնորհ պահվածքի արդյունք է. Էդմոն Մարուքյան
08:29 06/04/2021  |  ՄամուլՈ՞ր հայտնի գործարարներին է մերժել Մարուքյանը. «Փաստ»
17:33 02/04/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՀայաստանի արտաքին քաղաքականությունն այսօր կուչուհուփ եկած է. Մարուքյան
17:30 02/04/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱմեն պատերազմից հետո որպես պետություն խելքներս գլուխներս չենք հավաքում. Մարուքյան
17:08 01/04/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՉպետք է վարչապետ լինի ոչ Փաշինյանը, ոչ էլ նախկին իշխանության որեւէ ղեկավար. Մարուքյան
16:17 01/04/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԸստ իշխանությունների՝ ժողովուրդը խորհրդարան է բերում հանցագործների. Մարուքյան
13:29 01/04/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԸնտրությունների լեգիտիմությունը կասկածի տակ է, դուք ձեր ընդունած ԸՕ-ով փորելու եք ձեր քաղաքական գերեզմանը. Մարուքյան

Марукян: “Где заявление МИД и что мы сделали для недопущения открытия этих "парков"?” 04/13/2021   12:09  |  Лента новостей
Глава парламентской фракции “Просвещенная Армения” Эдмон Марукян, коснувшись заявлений касательно открытия так называемого “парка военных трофеев” в Баку, отметил, что заседание НС началось с выступлений, осуждающих данное поведение, однако, по его словам, надо заниматься делом, а не выступать с заявлениями на армянском языке с армянской трибуны.
“Вам кажется, что  наши осуждающие выступления в парламенте оказывают огромное воздействие на Азербайджан? Они посмотрят и скажут, что “один парк открыли, целая страна переполошилась”. А что мы предпринимаем, чтобы эти скверы не открывались?!Ваши сегодняшние выступления и заявления за последние два месяца коррелируют друг с другом или нет? Где заявления нашего МИД?!Вам кажется, что вы на армянском здесь "задаете трепку"  Алиеву, и это как-то влияет на мировое сообщество, а мир сидит и следит за заседаниями нашего парламента и просит синхронно переводить, чтобы заслушать наши выступления? А как же международная дипломатическая работа?” - сказал Марукян.
Депутат также отметил, что мир должен увидеть, с каким уродливым руководством имеет дело регион Южный Кавказ и что за напасть турецко-азербайджанский тандем.