Սովետական ենթակառուցվածքների վերականգնման մասին է խոսքը. Մհեր Գրիգորյանը՝ տրանսպորտային ապաշրջափակման մասին 03/24/2021   17:30  |  ԼՐԱՀՈՍ
Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը ԱԺ-Կառավարություն հարցուպատասխանի ժամանակ անդրադարձավ տարածաշրջանում կոմունիկացիայի ապաշրջափակմանը՝ նշելով, որ առաջընթաց կա, բայց այս պահին դեռևս իրականացվում են փորձագիտական բնույթի աշխատանքներ։ Փոխվարչապետի խոսքով՝ հիմնականում քննարկվում է երկաթգծերի, ավտոճանապարհների ենթակառուցվածքների վերականգնման հարցը։
«Ըստ էության սովետական ժամանակվա գործող ենթակառուցվածքների վերականգնման մասին է խոսքը՝ բոլոր հնարավոր ուղղություններով»։
Գրիգորյանը տեղեկացրեց, որ գործում է փոխվարչապետերի եռակողմ աշխատանքային խումբ։ Մի քանի նիստ ունեցել են, գործում են նաև ենթախմբեր՝ թվով երկուսը, որոնցից մեկը փորձագիտական աշխատանքներ է իրականացնում զուտ ենթակառուցվածքների տեխնիկական բնույթի հետ կապված, մյուսը՝ իրավական, մաքսային և նմանատիպ այլ հարցերի հետ կապված:
«Պլանավորել էինք որոշակի իմաստով դուրս գալ մի զեկույցի մինչև մարտի 1-ը, բայց դա հնարավոր չեղավ, որովհետև ունենք հավելյալ փորձագիտական աշխատանքների անհրաժեշտություն»,- նշեց Գրիգորյանը:
16:24 24/03/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՓոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է Ռուսաստանի Դաշնության դեսպանին
17:05 05/03/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԿայացել է Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովի խորհրդի նիստը
19:50 17/02/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՄհեր Գրիգորյանը տեսազանգ է ունեցել ԵՄ բարձրաստիճան պաշտոնյաների հետ
14:14 17/02/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԿայացել է Արցախի վերականգնման հարցերով աշխատանքային խմբի հերթական նիստը
18:56 12/02/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՀայաստանի, Ադրբեջանի եւ Ռուսաստանի փոխվարչապետները համաձայնեցրել են ժամանակացույցը
19:05 10/02/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԲանկից զանգել, պահանջել են կատարել զոհվածի վարկային պարտավորությունը. Բագրատյանը՝ փոխվարչապետին
10:54 31/01/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ, ՌԴ և Ադրբեջանի փոխվարչապետները որոշել են ստեղծել փորձագիտական ենթախմբեր
21:28 20/01/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՓոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է Ֆրանսիայի դեսպանին
17:39 20/01/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՆման քննարկում չի եղել, ոչ՛ բանավոր, ոչ էլ, առավելևս, գրավոր. փոխվարչապետը՝ եղած ճանապարհների ապաշրջափակման մասին
16:45 16/01/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՓոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է ԱՄՆ արտակարգ և լիազոր դեսպանին Լինն Թրեյսիին

“Речь идет о восстановлении советской инфраструктуры”: Мгер Григорян о разблокировке транспортных коммуникаций в регионе 03/24/2021   20:45  |  Лента новостей
Вице-премьер Армении Мгер Григорян в ходе правительственного часа в Национальном Собрании, отвечая на вопрос о разблокировке коммуникаций в регионе, заявил, что прогресс есть, но на данном этапе пока ведутся работы экспертного характера.
По словам вице-премьера,  в основном обсуждается вопрос восстановления железнодорожной и автодорожной инфраструктуры.
"По сути, речь идет  о восстановлении функционировавшей в советские времена инфраструктуры по всем возможным направлениям", - сказал он.
Григорян напомнил, что действует трехсторонняя рабочая группа на уровне вице- премьеров Армении, Азербайджана и России.”Состоялось несколько заседаний, сформированы также 2 подгруппы, одна из которых проводит экспертную работу, связанную исключительно с технической характеристикой инфраструктур, а другая -   по правовым, таможенным и другим подобным вопросам.
“Мы планировали до 1 марта, в некотором смысле дойти до некого отчета, но сделать этого не удалось, так как возникла необходимость в дополнительной экспертной работе”, - отметил Григорян.