Անհապաղ պահանջում եմ Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականը. Գրիգորի Խաչատուրովի հայտարարությունը 03/10/2021   14:46  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ ԶՈՒ երրորդ բանակային կորպուսի հրամանատար, Գեներալ-մայոր Գրիգորի Խաչատուրովը հայտարարություն է տարածել՝ պահանջելով Նիկոլ Փաշինյանի անհապաղ հրաժարականը։
«Անիմաստ եմ համարում հայտարարության մեջ շատ ընդլայնվել, սակայն միայն այն փաստը, որ երեք տարիների ընթացքում Ն. Փաշինյանի նախաձեռնությամբ  ՀՀ ԶՈւ ԳՇ պետի պաշտոնում նշանակվել և ազատվել են թվով չորս բարձրագույն զինվորական կոչում ունեցող պաշտոնատար անձինք, դա հաստատում է ՀՀ վարչապետի պաշտոնը զբաղեցնող Ն. Փաշինյանի ոչ ադեկվատ և անպատասխանատու լինելը:
Յուրաքանչյուր օր, ժամ, Ն. Փաշինյանի կողմից ՀՀ վարչապետի պաշտոնը զբաղեցնելով՝ քայքայվում է ՀՀ անվտանգությունը և կասկածի տակ դրվում մեր հայրենիքի ապագան:
Ուստի կրկին անգամ վերահաստատելով  ՀՀ ԶՈւ գլխավոր  շտաբի 2021թ. փետրվարի 25-ի հայտարարությունը, կրկին պահանջում եմ Ն. Փաշինյանի անհապաղ հրաժարականը»:

Генерал Григорий Хачатуров потребовал немедленной отставки Пашиняна с поста премьера Армении 03/10/2021   15:10  |  Лента новостей
Командир третьего армейского корпуса Вооруженных сил Армении генерал-майор Григорий Хачатуров выступил с заявлением, в котором потребовал немедленной отставки премьер-министра РА Никола Пашиняна.
"Только тот факт, что за три года по инициативе Н.Пашиняна были сменены четыре должностных лица ГШ ВС с высшим военным званием, говорит о неадекватности и безответственности Пашиняна, занимающего пост премьер-министра Армении", - заявил Хачатуров.
Григорий Хачатуров считает, что "каждый день, час пребывания Никола Пашиняна в должности  премьера расшатывает систему безопасности государства и ставит под сомнение будущее нашей Родины".
"Поэтому я, подтверждая в очередной раз заявление Генштаба ВС от 25 февраля 2021 года, вновь требую немедленной отставки Н. Пашиняна", - отмечается в заявлении.