ԲԴԽ նախագահը դիմել է ԱԺ՝ Բաբաջանյանի կողմից պատգամավորական էթիկայի կանոնների խախտման հարցով 03/09/2021   13:47  |  ԼՐԱՀՈՍ
ԲԴԽ նախագահ Ռուբեն Վարդազարյանը դիմել է ԱԺ՝ Արման Բաբաջանյանի կողմից պատգամավորական էթիկայի կանոնների խախտման փաստը քննարկելու նպատակով հանձնաժողով ստեղծելու պահանջով։
Ռուբեն Վարդազարյանը նշել է, որ ԱԺ պատգամավոր Արման Բաբաջանյանի կողմից թույլ են տրվել պատգամավորական էթիկայի կանոնների խախտումներ։ Նա նաև ընդգծել է, որ իր այդ նախաձեռնությունը միտված է հետայսու բացառելու համանման վարքագծի դրսևորումներն ինչպես ԱԺ պատգամավոր Արման Բաբաջանյանի, այնպես էլ մյուս պատգամավորների կողմից։
13:22 04/03/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՀՔԾ-ն չի հերքում, բայց հրաժարվում է մեկնաբանել՝ ԲԴԽ նախագահի կնոջը ՀՔԾ հրավիրելը
11:30 04/03/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԵրեկվա թեժ քննարկումներից հետո օրենքով գողեր են կապվել ինձ հետ. վե՛ր ընկեք տեղներդ և ձեր գործերով զբաղվեք,սատանի մայլեն քյանդրբազություն չանեք .Արման Բաբաջանյան
15:38 03/03/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱռանց վախենալու, հանգիստ ասեք, մենք Ձեզ կպաշտպանենք․ Բաբաջանյանը՝ Հայկյանցին

Глава ВСС обратился в НС по вопросу нарушения Арманом Бабаджаняном правил депутатской этики 03/09/2021   14:09  |  Лента новостей
Председатель Высшего судебного совета(ВСС) Армении Рубен Вардазарян обратился в Национальное Собрание(НС) с требованием создать комиссию с целью рассмотрения факта нарушения Арманом Бабаджаняном правил депутатской этики.
Рубен Вардазарян отметил, что депутат НС Арман Бабаджанян позволил себе нарушения правил депутатской этики. Он также подчеркнул, что эта его инициатива нацелена на исключение подобных проявлений поведения как со стороны депутата Армана Бабаджаняна, так и других парламентариев в дальнейшем.