ԼՀԿ-ն ու ԲՀԿ-ն չեն կարող վարչապետ ընտրել, ուրեմն Փաշինյանը մտավախություն ունի.Վանեցյան 03/09/2021   17:34  |  ԼՐԱՀՈՍ
ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» և «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցություններն իրենց պատգամավորների թվով չեն կարող ընտրել նոր վարչապետ։ Եթե Փաշինյանը նախապայման է դնում՝ ասելով, որ խորհրդարանական ընդդիմությունը պետք է ստորագրեն թուղթ, որ վարչապետի թեկնածու չեն առաջադրում, ուրեմն ինչ որ մտավախություն ունի։ Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասաց «Հայրենիք» կուսակցության նախագահ Արթուր Վանեցյանը։
Հարցին՝ արդյո՞ք Փաշինյանն այն իրավիճակում է, որ որևէ քաղաքական ուևժի հետ նախապայմաններով խոսի, Վանեցյանը պատասխանեց. «Իհարկե՝ ոչ։ Քաղաքական օրակարգը թելադրվում է Բաղրամյան պողոտայից»։
Վանեցյանի դիտարկմամբ՝ ի սկզբանե ընդդիմության պահանջը ևս եղել է արդար խորհրդարանական ընտրությունները, բայց ընդդիմությունը գտնում է, որ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ չեն կարող լինել ընտրություններ, իսկ իշխանությունները գտնում են, որ ընտրությունները պետք է լինեն Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ։
22:18 25/02/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՓաշինյանի կազմակերպած հանրահավաքին մասնակցել են բազմահազար քաղաքացիական հագուստով ոստիկաններ. Վանեցյան
17:04 16/01/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԴասալիքն իրենք են՝ իրենց կյանքով, իրենք փախել են ամեն ինչից.Վանեցյանը՝ Արգիշտի Քյարամյանի հայտարարությունների մասին
15:51 19/12/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՍյունիքի մարզի սահմանին առնվազն 3կմ պետք է ունենանք սահմանային շերտ, որը լինելու է ՀՀ տարածքի հաշվին. Վանեցյան
15:32 19/12/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԱմոթ է այսքան ոստիկաններով, այսքան անվտանգության աշխատողներով փորձել գնալ Եռաբլուր. Վանեցյան
17:17 09/12/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԱյսօր Ապարանում Նիկոլ Փաշինյանի համար, այսպես ասած, պայքարողները Եհովայի վկաներ աղանդի անդամներ են.Արթուր Վանեցյան
17:07 21/11/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԴուք տեսա՞ք՝ երեկ ինչ եղավ Հանրապետության հրապարակում. ՀՀ դրոշը ծածանելու համար երիտասարդ աղջիկներին ու տղաներին ծեծելով բերման ենթարկեցին. Վանեցյան
20:48 18/11/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՄեր իշխանությունները լուրջ և զգայուն գործերով զբաղվելու փոխարեն զբաղվում են քաղաքական հետապնդումներով. Վանեցյան

“Просвещенная Армения” и ППА не могут избрать премьера, стало быть, у Пашиняна есть опасения - Ванецян 03/09/2021 17:45 | Лента новостей
Парламентские фракции “Просвещенная Армения” и “Просвещенная Армения” не могут избрать нового премьер-министра с учетом числа своих депутатов. Об этом сегодня в беседе с журналистами заявил бывший директор Службы национальной безопасности Армении, лидер партии “Отечество” Артур Ванецян.
Как отметил он, если Пашинян выдвигает условие, согласно которому парламентская оппозиция должна подписать документ, которым откажется от выдвижения кандидата, стало быть у него есть опасения.
На вопрос о том, что может ли Пашинян в сложившихся условиях говорить с кем-либо из политсил на языке предусловий, Ванецян отметил: “Конечно, нет. Политическую повестку диктует проспект Баграмяна”.
По мнению Ванецяна, изначально оппозиция тоже требовала проведения справедливых парламентских выборов. Однако, по словам Ванецяна, оппозиция считает, что во главе с Пашиняном выборы не могут состояться, а власти, в свою очередь, настаивают на том, что они должны пройти при Пашиняне. Что касается возможной встречи Никола Пашиняна и Гагика Царукяна, Артур Ванецян отметил, что это решение исключительно за господином Царукяном.