Մենք այստեղ ենք, իմ ընտանիքի հետ որևէ պարագայում չենք փախչելու. Փաշինյանը՝ ոստիկանական ուղեկցությամբ հասաց Մաշտոցի պողոտա 02/25/2021   14:19  |  ԼՐԱՀՈՍ
Նիկոլ Փաշինյանը նախատեսվածից շուտ դուրս եկավ Հանրապետության հրապարակ։ Բազմաթիվ «կարմիր բերետավորների», անվտանգության աշխատակիցների հետ Փաշինյանը, որդու՝ Աշոտ Փաշինյանի հետ շրջում էր հրապարակում, անցնում Ամիրյան Փողոցով։ Նա կարճ զրույց ունեցավ հավաքվածների հետ։ Խնդրեց ագրեսիվ քայլերի չդիմել։
Փաշինյանը հայտարարեց, որ 16։00-ին ելույթ է ունենալու, բացատրելու՝ տեղի ունեցածի բնույթը։
«Եկեք ագրեսիվության ոչ մի դրսևորում ցույց չտանք, մենք Հայաստանում թշնամի չունենք, բոլորը մեր եղբայրներն են»։
Որոշ մարդիկ գոչում էին՝ «սիրում ենք ձեզ», փոխադարձ պատասխանեց. «Ես էլ ձեզ եմ սիրում»։
Կարմիր բերետավորները վարչապետի ու կառավարության մի քանի անդամների կենդանի պատով բաժանել են քաղաքացիներից։ Վերջիններս բացականչում են «Նիկոլ Վարչապետ», իսկ ոստիկանները ազատում են ճանապարհը քաղաքացիներից։
Վարչապետը քայլերթով անցավ Ամիրյան փողոցը, հասավ Մաշտոցի պողոտա։
«Ամենատարբեր լուրերն են տարածվում, թե ինքնաթիռ ենք պատրաստել, որ փախչելու ենք։ Մենք այստեղ ենք, իմ ընտանիքի հետ որևէ պարագայում չենք փախչելու։ Որպեսզի ապացույց լինի իրենց էլ կհրավիրենք»։
Հիշեցնենք, որ Նիկոլ Փաշինյանը երկու օր առաջ ոստիկանական աշխատակիցների մեծամասնությանը դուրս էր բերել Կառավարական երրորդ մասնաշենքի մուտքի մոտ, անգամ սնայպերներն էին հսկաում տարածքը։

Мы ни при каких обстоятельствах не станем бежать: Пашинян проводит шествие в Ереване 02/25/2021 14:33 | Лента новостей
Никол Пашинян вместе с сыном и сторонниками проводит шествие по улице Амиряна в Ереване. Перед этим он коротко пообщался с собравшимися, попросив их воздержаться от агрессивных шагов.
Пашинян заявил, что в 16:00 выступит с речью и объяснить произошедшее. Пашинян в сопровождении полицейских уже дошел до проспекта Маштоца.
“Давайте не будем допускать каких-либо агрессивных проявлений. У нас в Армении нет врагов. Все мы братья”, - сказал он. Некоторые из собравшихся кричали ему “любим вас”. А он отвечал им взаимностью.
“Ходят разного рода слухи, мол мы подготовили самолет для побега. Мы здесь. Я здесь со своей семьей. Ни при каких обстоятельства мы не собираемся бежать. В доказательство мы и их пригласим”, - сказал он.