Արցախում շարունակվում են չպայթած զենք-զինամթերքի հայտնաբերման և վնասազերծման աշխատանքները.ԱԻՊԾ 02/24/2021   10:15  |  ԼՐԱՀՈՍ
Արցախում շարունակվում են չպայթած զենք-զինամթերքի հայտնաբերման և վնասազերծման աշխատանքները: Այս մասին հայտնում է Արցախի ԱԻՊԾ-ն:
«Հումանիտար ականազերծման կենտրոն» հիմնադրամն իրազեկում է, որ օրվա ընթացքում վնասազերծման աշխատանքներ են նախատեսվում Մարտունի և Մարտակերտ քաղաքների, ինչպես նաև Ասկերանի շրջանի Խնածախ և Այգեստան համայնքների մոտակայքում:
Պայթյունի ձայներ լսելու դեպքում խնդրում ենք խուճապի չմատնվել՝ սակրավորներն են աշխատում:
Լրացուցիչ տեղեկությունների համար կարող եք զանգահարել 911 կարճ հեռախոսահամարին:
10:56 23/02/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՄարտակերտ, Կարմիր Շուկա-Շոշ-Շուշի և Շուշի-Բերձոր ճանապարհահատվածներով տեղաշարժվում են նաև ադրբեջանական ավտոմեքենաներ. Արցախի նախագահի խոսնակ

В Арцахе продолжаются работы по поиску и обезвреживанию неразорвавшихся боеприпасов 02/24/2021   10:25  |  Лента новостей
В Арцахе продолжаются работы по поиску и обезвреживанию неразорвавшихся боеприпасов. Об этом  сообщает государственная служба по чрезвычайным ситуациям МВД Республики Арцах.
Фонд "Центр гуманитарного разминирования" сообщает, что в течение дня запланированы работы по обезвреживанию боеприпасов вблизи городов Мартуни, Мартакерт, а также на территории сел Хнацах и Айгестан Аскеранского района.
“Не поддавайтесь панике, если услышите звуки взрывов - работают саперы. Для получения дополнительной информации звоните по короткому номеру 911”, - говорится в сообщении, опубликованном на странице ведомства в Facebook.
13:19 23/02/2021  |  Лента новостейАраик Арутюнян представил коллективу СНБ Арцаха нового главу структуры Ашота Акопджаняна