Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը բաց է միայն մարդատար ավտոմեքենաների համար, ինչպես նաև ռուսական կողմում կա կուտակված 820 բեռնատար ավտոմեքենա 01/21/2021   10:01  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿ
Վարդենյաց լեռնանցքը և  Բերդ-Ճամբարակ ավտոճանապարհը փակ են բոլոր տրանսպորտային միջոցների համար։
Վայոց ձորի մարզի Չիվա-Ելփին ավտոճանապարհը, Սարավան-«Զանգեր» կոչվող հատվածը և Սյունիքի մարզի ավտոճանապարհները դժվարանցանելի են։
Գեղարքունիքի մարզի ավտոճանարհներին, Արագածոտնի մարզի Ապարանի և Արագածի տարածաշրջաններում, Սպիտակի և Ստեփանավանի ոլորաններում, Տիգրանաշենի ոլորանների վերին հատվածում տեղ-տեղ առկա է մերկասառույց։
Վրաստանի ՆԳՆ ԱԻ դեպարտամենտից և ՌԴ ԱԻՆ Հյուսիսային Օսիայի ճգնաժամային կառավարման կենտրոնից ստացված տեղեկատվության համաձայն՝ Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը բաց է միայն մարդատար ավտոմեքենաների համար, ինչպես նաև ռուսական կողմում կա կուտակված 820 բեռնատար ավտոմեքենա:
20:41 20/01/2021  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿՎարդենյաց լեռնանցքը փակ է բոլոր տրանսպորտային միջոցների համար
10:00 20/01/2021  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿՎայոց ձորի և Սյունիքի մարզերում, Կոտայքի մարզի Չարենցավան և Աբովյան քաղաքներում տեղում է ձյուն
10:55 16/01/2021  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿԼարսի ռուսական կողմում կուտակվել է 340 բեռնատար ավտոմեքենա
19:42 15/01/2021  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿՍտեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը փակ է
10:23 15/01/2021  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿԿոտայքի մարզի Հրազդան, Աբովյան, Չարենցավան քաղաքներում, Արագածոտնի մարզի Ապարան քաղաքում և Ծաղկահովիտ գյուղում, Շիրակի մարզի Աշոցք գյուղում տեղում է ձյուն

Трасса Степанцминда-Ларс открыта для легковых автомобилей: на российской стороне застряли 820 грузовиков 01/21/2021   10:30  |  Информационная платформа
Движение по некоторым трассам в Армении перекрыто, сообщает Министерство по чрезвычайным ситуациям республики, приводя данные на 21-е января.
Приостановлено также движение всех видов транспорта по перевалу Варденяц и трассе Берд-Чамбарак.
Затруднено движение на трассе Чива-Елпин в Вайоцдзорской области, а также на участке "Сараван-"Зангер" и дорогах в Сюникской области.
На дорогах в Гегаркунике, в Апаранском и Арагацком районах Арагацотнской области, на перевалах Спитака, Степанавана и Тигранашена местами образовался гололед.
По данным департамента по чрезвычайным ситуациям МВД Грузии и Центра кризисного управления МЧС России по Северной Осетии, трасса Степанцминда-Ларс открыта только для пассажирского автомобилей. На российской стороне границы скопилось 820 грузовиков.