Ամենավատ տարին էր. քաղաքացիներն Ամանորի տրամադրություն չունեն 12/28/2020   15:43  |  ԼՐԱՀՈՍ
«Փաստինֆո»-ն հարցում է անցկացրել քաղաքացիների շրջանում,  պարզելու՝  նշելու՞ են Ամանոր, թե՝ ոչ: Պատասխանը միանշանակ էր՝ տոնական տրամադրություն չկա, ընտանեկան միջավայրում են նշելու, քանի որ պատերազմով պայմանավորված՝ չունեն տոնական տրամադրություն.
«Ուզում եմ մինչ ամանոր այս դավաճանը հրաժարական տա, որպեսզի տեսնենք ինչպես ենք հարցերը լուծում և զբաղվենք գերիների վերադարձով»,-ասաց քաղաքացիներից մեկը:
09:55 09/12/2020  |  ՄամուլԻշխանությունը մի շարք պաշտոնյաների հրահանգել է Ամանորին երկրից դուրս չգալ․ սահմանապահներին ցուցակ է տրվել «Ժողովուրդ»
21:15 08/01/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՆոր տարվա գիշերը օրհներգը եթեր չհեռարձակելու համար վաղը ՀՌՀ-ում վարույթ կսկսվի. factor.am
19:42 04/01/2020  |  ԱռողջությունՀունվարի 3-ի դրությամբ` շտապ օգնությունում 875 կանչ է գրանցվել
11:27 03/01/2020  |  ՔաղաքականՔաղաքացիները թող երբեք չկորցնեն իրենց հավատը դեպի ապագա. Ալեն Սիմոնյան
12:49 02/01/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՑանկանում եմ, քաղաքացիներն իրենց ապագան տեսնեն ՀՀ-ում. Լիլիթ Մակունց
11:02 02/01/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԲոլոր մրցանակները պետք է տանք ՀՀ քաղաքացուն. Պապոյան
00:16 01/01/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՆոր տարին նոր սկիզբ է մեր կյանքը նորոգելու և առաջընթացի ուղիներում հաստատուն պահելու. Վեհափառ
21:54 31/12/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԱնհնար է հաջողության հասնել բարոյականության և մշակույթի անապատում. Նախագահ Արմեն Սարգսյանի ամանորյա ուղերձը

"Нет ни настроения, ни желания…это был самый ужасный год": жителям Армении не до Нового года 12/28/2020 16:24 | Лента новостей
Информагентство “ФактИнфо” провело опрос с целью выяснить, планируют ли граждане Армении отмечать Новый год или нет. Все опрошенные в один голос заявили об отсутствии у них праздничного настроения. Респонденты рассказали, что будут отмечать новый год в узком семейном кругу из-за трагических последствий войны.
“Нет ни настроения, ни желания”, - сказала одна из респонденток. “В сложившейся обстановке это преступление отмечать Новый год”, - заявила вслед за ней другая жительница Армении.
“Текущий год был самым ужасным годом, и отмечать Новый год просто неудобно”, - заявила другая респондентка.
“Я не могу готовиться к Новому году. Как я могу отмечать Новый год, если многие родители еще не нашли тела своих детей”, - заявила еще одна опрошенная.
“Я хочу, чтобы до Нового года этот предатель подал в отставку, чтобы мы определились, как решать дальше вопросы, и чтобы мы смогли заняться возвращением пленных”, - добавила она.