Ադրբեջանը պատրաստվում է այն պատերազմին որին մասնակցելու են մեր երեխաներն ու թոռները. Հարությունյան 12/24/2020   11:43  |  ԼՐԱՀՈՍ
Յուրաքանչյուրն իրեն պետք է հարց տա՝ ի՞նչով է պայմանավորված սահմանների այսպիսի շուտափույթ վերաձևումը, ի՞նչով է պայմանավորված, որ հենց մեր սահմանի վրա է Ադրբեջանը սկսել կառուցել ռազմաբազաներ և տեղակայել հարձակվողական զենքեր: Շատերի հույսն այն է, որ Ռուսաստանը թույլ չի տա ներխուժել Հայաստանի տարածք, չնայած, փաստացի դա տեղի է ունենում: Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասաց Արդարադատության նախկին նախարար Դավիթ Հարությունյանը։
Նրա համոզմամբ՝ Ադրբեջանը պատրաստվում է այն պատերազմին, որին մասնակցելու են հետագա սերունդները.
«Այսօր նաև քննարկվում է մեր երեխաների և թոռների ապագայի հարցը՝ թողնելով նրանց սահմաններ, որոնք խոցելի են, որոնց ողջ երկայնքով տեղակայված են ադրբեջանական և թուրքական ռազմական ուժեր»,-ասաց Դավիթ Հարությունյանը:
«Չկա իշխանություն, որ սխալներ թույլ չտա և ՀՀԿ-ն, բնականաբար, ունեցել է իր սխալները, բայց ո՞րն է տարբերությունը ՀՀԿ-ի և այս իշխանության։ Ես կարծում եմ այն է, որ այս իշխանությունը գտել է շատ նուրբ հոգեբանական հնարք՝ սերմանել ատելություն և, այս հնարքը, ցավոք սրտի, աշխատել է տարիների ընթացքում»,-նշեց Դավիթ Հարությունյանը:
Նրա ընդգծեց, որ գերիների հարցը իշխանության համար դարձել է 10-րդ հարց և միակ հույսը ՌԴ խաղապահ ուժերն են, որոնք ավելի շատ աշխատանք են կատարում, քան իշխանությունը:
14:18 23/12/2020  |  ՄեկնաբանությունԻնտելեկտուալ էլիտան ա էդտեղ տաք չայը գրկած վերլուծում, կանխատեսում, բանավիճում. Անժելա Էլիբեգովա
14:12 23/12/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԵրբ մեր կամավորները Շուշիում կռվում էին, այն արդեն հանձնված էր․ Վարչապետի հրաժարականի պահանջով ակցիա Լոս Անջելեսում
13:30 23/12/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՀրապարակում ցուցարարները ամբողջ գիշերն անց են կացրել խարույկի շուրջ, հիմա էլ վառարանների վրա կարտոֆիլ են եփում

Азербайджан готовится к войне, в которой примут участие наши дети и внуки – Давид Арутюнян 12/24/2020   13:03  |  Лента новостей
Каждый должен задаться вопросом, чем обусловлено столь поспешное перекраивание границ, чем вызвано инициатива Азербайджана по построению военных баз на наших границах и размещение наступательного вооружения, заявил в беседе с журналистами в четверг бывший министр юстиции Армении Давид Арутюнян. По его словам, многие надеются на то, что Россия не позволит вторжения на территорию Армении, несмотря на то, что это уже фактически происходит.
По его убеждению, Азербайджан готовится к войне, в которой примут участие последующие поколения.
“Сегодня также обсуждается будущее наших детей у внуков, которым оставляют уязвимые границы, по всему периметру которых размещены азербайджанские и турецкие военные силы”, - сказал Давид Арутюнян.
По его словам, нет власти, которая бы не допустила ошибок, и Республиканской партии Армении, естественно, совершила свои ошибки, но в чем разница между РПА и этой властью. “Я считаю, что эта власть изыскала весьма тонкий психологический прием, заключающий в том, чтобы сеять ненависть, и этот трюк, к сожалению, срабатывал на протяжении многих лет”, - отметил Давид Арутюнян.
Он подчеркнул, что вопрос пленных стал для властей десятистепенным вопросом и единственная надежда – это российские силы РФ, которые проделывают большую работу, нежели власти.