Մտասեւեռվածություն կա իմ անձի նկատմամբ, փորձում են վարկաբեկել.Արա Սաղաթելյան 11/25/2020   19:34  |  Քաղաքական
Մտասեւեռվածություն ու զգուշավորություն կա իմ անձի նկատմամբ եւ միջոցներ են ձեռնարկում ինձ վարկաբեկելու կամ  ընթացող գործընթացներից ինչ-որ կերպ զերծ պահելու համար, - «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում հայտարարել է ՀՀ ԱԺ աշխատակազմի նախկին ղեկավար Արա Սաղաթելյանը։
Ինչպես արդեն տեղեկացրել ենք՝ նոյեմբերի 25-ին՝ ժամը 18-ին նա հրավիրվել էր ՀՔԾ՝ հարցաքննության։ Ա.Սաղաթելյանը ՀՔԾ-ից դուրս գալուց հետո հայտարարեց, որ  իրեն  հրավիրել էին ցույցերի կազմակերպմանն և կառավարության շենքում տեղի ունեցած անկարգությունների վերաբերյալ քրեական գործով, որոնց հետ  ինքը որեւէ առնչություն չունի։
«Օգտվելով իմ սահմանադրական իրավունքից՝ ես հրաժարվեցի ցուցմունք տա»,- հայտարարեց Ա.Սաղաթելյանը՝ նշելով, որ հնչած հարցադրումներում նկատել է ուղղորդվածություն իր անձի նկատմամբ։  «Մտասեւեռվածություն եմ նկատում  ու զգուշավորություն իմ անձի նկատմամբ եւ միջոցներ են ձեռնարկում ինձ վարկաբեկելու կամ  ընթացող գործընթացներից ինչ-որ կերպ ինձ  զերծ պահելու համար»,- նշեց Ա.Սաղաթելյանը՝ ընդգծելով, որ իր դեմ՞ գործողություններն ուղղորդվում են իշխանության վերնախավի  կողմից:
«Սա առաջին դեպքը չէ, մի քանի օր առաջ էլ ինձ մեկուսացրել էին,  իսկ երբ Արցախում էի գտնվում՝ զրպարտության բնույթի տեղեկություններ էին տարածում, որի վերաբերյալ իմ փաստաբանը դիմել է գլխավոր դատախազին, վաղը քաղաքացիական հայց կներկայացվի դատարան»,-ասաց Արա Սաղաթելյանը:
20:39 21/11/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԱրա Սաղաթելյանը քիչ առաջ ազատ արձակվեց. Ինձ ձերբակալելը ոչ միայն իրավաչափ չէր, այլև ողջամիտ չէր
20:05 21/11/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԱրա Սաղաթելյանն ազատ կարձակվի․դատարանը նրա ձերբակալությունը ոչ իրավաչափ ճանաչեց
18:41 21/11/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԱրա Սաղաթելյանին բերման են ենթարկել ժամ 15-ին, բայց վերագրում ժամը 15։10-ին ինչ-որ գործողությունների կատարում. փաստաբան
14:31 21/11/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԱրա Սաղաթելյանի ձերբակալման որոշման դեմ բողոքը կքննվի ժամը 16։00-ին
12:48 21/11/2020  |  ՔաղաքականԱրա Սաղաթելյանին ձերբակալելու որոշման դեմ բողոքը կքննի դատավոր Ռոբերտ Պապոյանը

Экс-глава аппарата парламента Армении Ара Сагателян прокомментировал вызов в ССС 11/25/2020 22:28 | Политика
Заметна некая зацикленность на моей личности, заявил в беседе с корреспондентом “ФактИнфо” бывший руководитель - генеральный секретарь аппарата Национального Собрания Армении Ара Сагателян.
Как уже ранее сообщило агентство, 25 ноября в 18:00 он был приглашен в Специальную следственную службу на допрос. Ара Сагателян, выйдя из здания ССС, заявил, что его вызвали в рамках уголовного дела относительно организации демонстраций и беспорядков, имевших место в здании правительства, к которым он никак не причастен.
“Воспользовавшись своим конституционным правом, я отказался от дачи показаний”, - рассказал А. Сагателян, отметив, что заметил в прозвучавших вопросах тенденциозность в отношении него.
"Налицо некая зацикленность на моей личности, меня остерегаются. Предпринимаются попытки дискредитировать меня или каким-то образом удержать меня в стороне от текущих процессов", - сказал он.
Он подчеркнул, что действия против него предпринимаются по указке правящей элиты.
“Это не первый случай. Несколько дней назад меня изолировали. Когда же я находился в Арцахе, тиражировали сведения клеветнического характера, относительно которых мой адвокат обратился к генеральному прокурору. Завтра в суд будет подан гражданский иск”, - заявил Ара Сагателян.