Ռուսաստանում հայերի և ադրբեջանցիների միջև կոնֆլիկտ չի լինի. Պեսկով 11/13/2020   13:30  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ռուսաստանի Դաշնության նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը կարծում է, որ Լեռնային Ղարաբաղում ծավալված ռազմական գործողություններից հետո Ռուսաստանում հայերի և ադրբեջանցիների միջև կոնֆլիկտ չի լինի։ Այս մասին հայտնում է Ռիա Նովոստին։
Դմիտրի Պեսկովը, RT հեռուստաընկերության եթերում անդրադառնալով լրագրողի այն ենթադրություններին, որ Ռուսաստանում հայերի և ադրբեջանցիների միջև կոնֆլիկտ կլինի, ասել է. «Ոչ, ես ձեզ հետ բացարձակ համակարծիք չեմ»։
Պեսկովն ընդգծել է, որ Ռուսաստանում բնակվող հայերը և ադրբեջանցիները համարվում են ռուս հասարակության հարգարժան ներկայացուցիչներ։
13:24 13/11/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՄարդատար ավտոբուսներով արցախցիներն անվճար Երեւանից կտեղափոխվեն Ստեփանակերտ

Конфликта между армянской и азербайджанской диаспорами не будет - Песков 11/13/2020   13:44  |  Азербайджанская военная агрессия-2020
Пресс-секретарь российского главы государства Дмитрий Песков считает, что конфликта между армянской и азербайджанской диаспорами в РФ после событий в Нагорном Карабахе не случится: обе диаспоры ведут себя очень ответственно, подчеркнул он. Его слова приводит РИА Новости.
"Нет, это абсолютно не очевидно и обратимо. Я с вами здесь абсолютно не согласен", - сказал Песков в интервью на YouTube-канале RT Россия в ответ на предположение о том, что между диаспорами армян и азербайджанцев в России случится конфликт.
Песков подчеркнул, что проживающие в РФ армяне и азербайджанцы являются уважаемыми членами уникального российского общества.