Մարդատար ավտոբուսներով արցախցիներն անվճար Երեւանից կտեղափոխվեն Ստեփանակերտ 11/13/2020   13:24  |  ԼՐԱՀՈՍ
Անվճար Ստեփանակերտ կտեղափոխվեն Հայաստանում ապաստան ստացած արցախցիները: Այսօր նման հայտարարությամբ է հանդես եկել Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանը:
«Այսօր ընդունել եմ Երևանի քաղաքապետ Հայկ Մարությանին, ով կամավորական ջոկատի կազմում հերթապահություն էր իրականացնում Արցախի պաշտպանական դիրքերում:
Քննարկել ենք ադրբեջանական ագրեսիայի հետևանքով մայրաքաղաք Ստեփանակերտում եղած ավերածությունների շուտափույթ վերականգնման-վերակառուցման աշխատանքների կազմակերպմանը վերաբերող հարցեր:
Պարոն Մարությանը պատրաստակամություն է հայտնել, որ Երևանի քաղաքապետարանն իր բաժին կարևոր մասնակցությունը կունենա, և շատ շուտով Ստեփանակերտ կգործուղվեն կոմունալ ծառայությունների ուղղությամբ մասնագիտացված խմբեր:
Իսկ նոյեմբերի 13-ից կանոնավոր կերպով ամեն օր անվճար հիմունքներով Երևանի քաղաքապետարանի հարակից տարածքից Ստեփանակերտ կուղևորվեն մարդատար ավտոբուսներ, որոնք Արցախ կտեղափոխեն բոլոր այն քաղաքացիներին, ովքեր պատերազմի պատճառով ստիպված ապաստանել էին Երևանում կամ ՀՀ մարզերում»,-ֆեյսբուքում գրել է նա:

Бесплатные автобусы будут курсировать из Еревана в Степанакерт для желающих вернуться в Арцах 11/13/2020   14:02  |  Азербайджанская военная агрессия-2020
Президент Арцаха Араик Арутюнян сегодня встретился с мэром Еревана Айком Марутяном. Как сообщил Арутюнян на своей странице в Facebook, мэр Еревана в составе добровольческого отряда нес дежурство на оборонительных позициях.
"Обсудили вопросы скорейшей организации восстановительных работ в Стеапанкерте и устранения разрушений в результате азербайджанской агрессии", - написал Арутюнян.
Он сообщил, что Мартунян выразил готовность мэрии принять участие в этих работах и что он заявил, что вскоре в Степанакерт будут направлены группы специалистов в сфере коммунальных услуг.
"А с 13-го ноября ежедневно на бесплатной основе в регулярном режиме от территории, прилегающей к мэрии Еревана, в Степанакерт будут отъезжать пассажирские автобусы, которые доставят в Арцах всех тех граждан, которые из-за войны были вынуждены искать пристанище в Ереване или в областях Армении", - сообщил президент.