ԱՊՀ նիստում Հայաստանն Ադրբեջանին մեղադրել է ԼՂ-ում ռազմական հանցագործությունների կատարման մեջ 11/06/2020   15:59  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը ԱՊՀ երկրների կառավարությունների ղեկավարների խորհրդի նիստում Թուրքիայի ռազմա-քաղաքական ղեկավարության կողմից աջակցվող Ադրբեջանին մեղադրել է Լեռնային Ղարաբաղում ռազմական հանցագործություններ կատարելու մեջ:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` այս մասին հայտնում է ՏԱՍՍ-ը:
«Այս պահի դրությամբ շարունակվում է Լեռնային Ղարաբաղի նկատմամբ ագրեսիան, ընդ որում ագրեսիան իրականացվում է Թուրքիայի ռազմաքաղաքական անմիջական աջակցությամբ և Սիրիայից ու Լիբիայից ահաբեկիչների ներգրավմամբ: Ադրբեջանական կողմից կռվողները կիրառում են ահաբեկչական խմբավորումների մեթոդները, այնպիսիք, ինչպիսիք են տանջանքները, գնդակահարություններն ու ռազմագերիների գլխատումները, զոհվածների մարմինների նկատմամբ ոտնձգությունները: Ադրբեջանի ղեկավարության խղճին մի շարք ռազմական հանցագործություններ են»,- ասել է Գրիգորյանը:
14:09 02/11/2020  |  ԼՐԱՀՈՍ2021 թվականի բյուջեի նախագծով պարգեւատրումների ֆոնդը պահպանվել է. Փոխվարչապետ
13:24 02/11/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ վարչապետի՝ ՌԴ նախագահին ուղղված նամակի պահն ընտրվել է ելնելով ռազմական իրավիճակից. փոխվարչապետ
16:52 29/10/2020  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020Մհեր Գրիգորյանը պաշտոնից ազատել է իր խորհրդականին
16:57 22/10/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԿքննարկվի ԵՏՄ սակագնային արտոնությունների միասնական համակարգից օգտվող երկրների ցանկից Թուրքիային հանելու հարցը
23:57 14/10/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՓոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը տեսազանգ է ունեցել ՀԲ փոխնախագահի հետ
11:41 07/10/2020  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020Մհեր Գրիգորյանը հանդիպում է ունեցել ՌԴ դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինի հետ
12:56 24/09/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԵվրահանձնաժողովը Covid-19 համավարակի դեմ պայքարի համար Հայաստանին կտրամադրի 30 մլն եվրո

Вице-премьер Армении на заседании СНГ обвинил Баку в совершении военных преступлений в Нагорном Карабахе 11/06/2020   16:27  |  Азербайджанская военная агрессия-2020
Вице-премьер Армении Мгер Григорян на заседании Совета глав правительств стран-членов СНГ заявил, что Азербайджан, которого поддерживает военно-политическое руководство Турции, совершает военные преступления в Нагорном Карабахе, передает ТАСС.
"На данный момент продолжается агрессия в отношении Нагорного Карабаха, причем агрессия осуществляется при прямой военно-политической поддержке Турции и с привлечением террористов из Сирии и Ливии. Воюющие с азербайджанской стороны применяют методы террористических группировок, такие как пытки, расстрелы и обезглавливание пленных, глумление над телами погибших. На совести руководства Азербайджана целый ряд военных преступлений", - заявил он.
Григорян отметил, на глазах у всех Азербайджан становится плацдармом для просачивания террористов и их идеологии в пространство СНГ.
"Ракетно-бомбовым ударам ВС Азербайджана подвергаются все населенные пункты НКР, включая столицу Степанакерт и второй по величине город Шуши. Уничтожается гражданская инфраструктура, учреждения здравоохранения, школы, детские сады, культурные центры", - добавил он.