Հատուկ շնորհակալություն «Արցախի հերոս», հայ ժողովրդի նվիրյալ զավակ, գեներալ-գնդապետ Սեյրան Օհանյանին. ԱՀ նախագահ 11/05/2020   13:20  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020
ԱՀ նախագահ Արայիկ Հարությունյանը ֆեյսբուքյան իր էջում տեղեկացրել է, որ հանդիպել է Շուշիի պաշտպաններին։ Հույս է հայտնել, որ բերդաքաղաքն անառիկ պահելու համար գործադրվում են բոլոր հնարավոր ջանքերը:
«Այսօր այցելել եմ Շուշի, հանդիպել քաղաքի պաշտպանների հետ, տեղում քննարկել թշնամու բազմաքանակ ուժերի դեմ մեր պայքարի ռազմավարությունը:
Պրոֆեսիոնալ զինվորականների և կամավորականների համատեղ ջանքերով ստեղծված պաշտպանական ամրությունները և տղաների վճռականությունը հույս են ներշնչում, որ բերդաքաղաքն անառիկ պահելու համար գործադրվում են բոլոր հնարավոր ջանքերը:
Շուշին իր հոգևոր և մշակութային արժեքներով ու ավանդույթներով, մեր ամենամեծ ժառանգություններից է, որ ստացել ենք պապերից և նույն հայկական ոգով պետք է փոխանցենք մեր սերունդներին:
Հատուկ շնորհակալություն եմ հայտնում «Արցախի հերոս», հայ ժողովրդի նվիրյալ զավակ, գեներալ-գնդապետ Սեյրան Օհանյանին»,- գրել է ԱՀ նախագահը։
12:54 05/11/2020  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020Մոսկվայից Երևան է ուղարկվել հումանիտար օգնության նոր խմբաքանակ
12:35 05/11/2020  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020Հարձակման փորձից հետո թշնամին թողել է 1 զրահամեքենա, 1 բեռնատար մեքենա, մեծ քանակությամբ կենդանի ուժ և հետ շպրտվել. ՊԲ
12:24 05/11/2020  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020Արցախը որևէ ապագա Ադրբեջանի կազմում չի ունեցել ու չունի. Զոհրաբ Մնացականյան
12:08 05/11/2020  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020Հրետակոծվում են Բերձոր և Շուշի քաղաքները` հարակից բնակավայրերով

Президент Арцаха в Шуши обсудил с военными стратегию борьбы с многочисленными силами врага 11/05/2020   13:41  |  Азербайджанская военная агрессия-2020
Президент Республики Арцах Араик Арутюнян сегодня побывал в Шуши. Об этом сообщила сам Арутюнян на своей странице в  Facebook.
"Сегодня я посетил Шуши, встретился с защитниками города, на месте обсудил стратегию нашей борьбы с многочисленными силами врага", - написал Арутюнян.
Он отметил, что созданные совместными усилиями профессиональных военных и добровольцев оборонительные укрепления и решимость наших парней вселяют надежду на то, что прилагаются все усилия для сохранения неприступности города-крепости.
"Шуши с его духовными, культурными ценностями и традициями – одно из величайших наследий, доставшихся нам от наших предков, которое мы должны передать нашим поколениям в том же армняском духе", - отметил президент Арцаха.
"Выражаю особую благодарность Герою Арцаха, преданному сыну армянского народа генерал-полковнику Сейрану Оганяну", - написал Араик Арутюнян.