Հակառակորդը երկու գրոհային խմբերի կազմով հարձակման փորձ է ձեռնարկել նաև հյուսիսային հատվածում, որոնք ժամանակին հավաստանշվել և ոչնչացվել են.ՊԲ 11/05/2020   10:06  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020
Նոյեմբերի 4-ի լույս 5-ի գիշերը ճակատային գծի բոլոր ուղղություններում հարաբերական կայուն լարվածությունը պահպանվել է: Թշնամական ուժերը առանձնակի ակտիվություն են դրսևորել արևելյան, հարավ-արևելյան ու հարավային ուղղություններում: Այս մասին հայտնում է ՊԲ-ն:
Հակառակորդի գրոհային խմբերի կողմից ձեռնարկված բազմակի գրոհները ՊԲ ստորաբաժանումների կողմից հաջողությամբ կասեցվել են: Թշնամին կրել է մարդկային ուժի և զինտեխնիկայի լուրջ կորուստներ:
Հակառակորդը երկու գրոհային խմբերի կազմով հարձակման փորձ է ձեռնարկել նաև հյուսիսային հատվածում, որոնք ժամանակին հավաստանշվել և ոչնչացվել են բանակային ստորաբաժանումների կողմից: Օրվա ընթացքում Արցախի խաղաղ բնակավայրերը շարունակել են մնալ թշնամական ուժերի հրթիռահրետանային կրակի թիրախային գոտում:
Ներկա պահին թշնամական ուժերի՝ հարձակման փորձերը նված ուղղություններում շարունակվում են:
Օպերատիվ-մարտավարական իրադրությունը ճակատային գծի ամբողջ երկայնքով վերահսկվում են ՊԲ ստորաբաժանումների կողմից:
22:42 04/11/2020  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020Բերձորի ուղղությամբ քաղաքացիների համար ճանապարհը փակ է, սակայն ռազմական նշանակության փոխադրումները շարունակվում են. Արծրուն Հովհաննիսյան
22:31 04/11/2020  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020Զուգահեռ իրականության մեջ ոմանք փորձում են սեփական կինոն նկարեն. Աբրահամյան
22:22 04/11/2020  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020Որոտան գետի երկայնքով, հակառակորդի մի վաշտ փորձել է հարձակում իրականացնել. Արծրուն Հովհաննիսյան
21:53 04/11/2020  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020Միջազգային հանրությունը պարտականություն ունի գործնական միջոցներով սանձելու թուրք-ադրբեջանական ագրեսիան. ԱՀ ՄԻՊ

Штурмовые группы врага предприняли атаки на северном участке фронта, но были уничтожены – Минобороны Арцаха 11/05/2020   10:21  |  Азербайджанская военная агрессия-2020
В ночь на 5-ое ноября по всем направлениям линии фронта сохранялась относительно стабильная напряженность. Вражеские силы особую активность проявили на восточном, юго-восточном и южном направлениях, сообщает Министерство обороны Арцаха.
“Многочисленные атаки штурмовых групп противника были успешно пресечены подразделениями Армии обороны. Враг понес серьезные потери в живой силе и военной технике”, - говорится в сообщении.
Сообщается, что противник предпринял попытку атаки в составе двух штурмовых групп и на северном участке, которые были своевременно замечены и уничтожены армейскими подразделениями.
Также сообщается, что в течение дня мирные населенные пункты Арцаха продолжали оставаться под ракетным огнем вражеских сил.
“В настоящее время вражеские силы продолжают предпринимать попытки атак в указанных направлениях. Оперативно-тактическая ситуация по всему периметру фронта контролируется подразделениями Армии обороны”, - говорится в сообщении.