Առավոտյան հարավային ուղղությամբ առաջխաղացման փորձ ձեռնարկող թշնամական տեխնիկային և կենդանի ուժին ՊԲ-ն հետ շպրտել ելման դիրքեր . ՊԲ 11/03/2020   09:22  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020
Նոյեմբերի 2-ին և լույս 3-ի գիշերվա ընթացքում ՊԲ զորքերը պաշտպանողական մարտեր են վարել արևելյան, հարավ-արևելյան և հարավային ուղղություններում: Յուրային ստորաբաժանումները դիպուկ կրակով նշված հատվածներում խոցել են հայտնաբերված ավտոմոբիլային տեխնիկան, կենդանի ուժը, ինչպես նաև 1 տանկ: Այս մասին հայտնում է Պաշտպանության բանակը։
Արևելյան ուղղությամբ ճակատային գծի փոքր հատվածում, մարտավարական նկատառումներից ելնելով, ՊԲ ուժերը հետ են քաշվել՝ զբաղեցնելով հետագա մարտական գործողությունների համար առավել նպաստավոր բնագծեր:
Առավոտյան հարավային ուղղությամբ առաջխաղացման փորձ ձեռնարկող թշնամական տեխնիկային և կենդանի ուժին ՊԲ-ն հասցրել է դիպուկ կրակային խոցում՝ պատճառելով կորուստներ և ստիպելով հետ շպրտվել ելման դիրքեր: Բանակային ստորաբաժանումները լռեցրել են նաև հյուսիսային ուղղությամբ թշնամական ուժերի նախահարձակ ակտիվությունը: Այս պահին մարտավարական առավելությունը իր կողմը թեքելու թշնամական ուժերի փորձերը շարունակվում են: ՊԲ-ն վերահսկում է օպերատիվ-մարտավարակն իրադրությունը:

Армия обороны Арцаха на юге вынудила противника с потерями отступить на исходные рубежи 11/03/2020   09:45  |  Азербайджанская военная агрессия-2020
В ночь на 3-ое ноября войска Армии обороны вели оборонительные бои на восточном, юго-восточном и южном направлениях. Об этом сообщает Министерство обороны Арцаха.
“Прицельным огнем наших сил на указанных участках уничтожены обнаруженные автомобильная техника, живая сила, а также 1 танк. На небольшом участке линии фронта в восточном направлении, исходя из стратегических соображений, силы Армии обороны отошли назад, заняв более благоприятные для дальнейших боевых действий рубежи”, - говорится в сообщении.
Утром на южном направлении Армия обороны прицельным огнем поразила вражескую технику и живую силу, предпринявшие попытку продвинуться вперед, причинив потери и вынудив отойти на исходные рубежи.
“Армейские подразделения подавили наступательную активность противника также на северном направлении. В настоящее время противник продолжает попытки развернуть тактическое преимущество в свою сторону. Армия обороны контролирует оперативно-тактическую ситуацию”, - говорится в сообщении.