Սիրիացի ահաբեկչին այսօր գերեվարել է «Արցախի հերոս» Վալդիմիր Բալայանի որդին՝ իր ընկերների հետ 11/01/2020   15:00  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020
Սիրիացի ահաբեկչին այսօր գերեվարել է Արցախյան առաջին պատերազմի լեգենդար հրամանատար, «Արցախի հերոս» Վալդիմիր Բալայանի որդին՝ Ալեքսեյ Բալայանն՝ իր ընկերների հետ միասին: Այս մասին հայտնել է Արցախի նախագահի մամուլի քարտուղար Վահրամ Պողոսյանը:
Յուսեֆ Էլաաբեդ Էլհաջին անուն-ազգանունով ներկայացած ահաբեկիչը սիրիական Իդլիբ քաղաքից մի մեծ խմբավորման հետ նախ տեղափոխել են Թուրքիա, ապա՝ Բաքու:
Ասում է՝ իր հետ եկածների մի մասն արդեն շեհիդ են:
14:32 01/11/2020  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020«Շուշիի ուղղությամբ կատարված հարձակումն ադրբեջանցիների համար դարձավ Դժոխքի ձոր». Սուրեն Սարումյան
14:19 01/11/2020  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020Ամեն մեկն, ով քաֆիրի գլուխ կկտրեր, կստանար 100 դոլար. գերեվարված սիրիացի ահաբեկչի հարցաքննությունը
13:42 01/11/2020  |  Միջազգային լրահոսԻրանի չի հանդուրժի ահաբեկչական խմբավորումների ներկայությունը իր սահմանների մոտ. Իրանի արտգործնախարար
13:26 01/11/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԹանգարանները՝ զինվորի կողքին. ցուցահանդես-վաճառք
13:02 01/11/2020  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020Հակառակորդի կորուստները. վերջին տվյալներ
12:58 01/11/2020  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020Associated Press-ի տեսանյութը Արցախի խաղաղ բնակչության նկատմամբ պատերազմական հանցագործությունների ևս մեկ անժխտելի ապացույց է. ՄԻՊ

Пресс-секретарь президента Арцаха рассказал, кто сегодня взял в плен сирийского террориста 11/01/2020   15:24  |  Азербайджанская военная агрессия-2020
Сирийского террориста захватил в плен сын легендарного командира первой Арцахской войны, Героя Арцаха Владимира Балаяна — Алексей Балаян — вместе с друзьями. Об этом сообщил пресс-секретарь президента Республики Арцах Ваграм Погосян.
Погосян указал, что террориста в составе большой группировки перебросили из сирийского Идлиба сначала в Турцию, а затем — в Баку.Минобороны Арцаха опубликовало кадры допроса взятого в плен террориста, воюющего на стороне Азербайджана(ВИДЕО)"Он говорит, что многие, кто прибыл вместе с ним, уже шехиды. По рассказам этого отребья, азербайджанцы и турки обещали им много денег, но до сих пор ни копейки не заплатили”, - написал Погосян.