Գիշերվա ընթացքում արցախա-ադրբեջանական հակամարտության գոտում, իրադրությունը եղել է հարաբերական կայուն-լարված. ՊԲ 10/19/2020   08:52  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020
Գիշերվա ընթացքում արցախա-ադրբեջանական հակամարտության գոտում, ընդհանուր առմամբ, իրադրությունը եղել է հարաբերական կայուն-լարված։ Այս մասին հայտնում են Պաշտպանության բանակից։
«Գիշերվա ընթացքում արցախա-ադրբեջանական հակամարտության գոտում, ընդհանուր առմամբ, իրադրությունը եղել է հարաբերական կայուն-լարված: Առանձին հատվածներում շարունակվել են հրետանային մենամարտերը:
Առավոտյան, չնայած հումանիտար հրադադարի մասին ձեռք բերված պայմանավորվածությանը, թշնամական ուժերը վերսկսել են հրետանային հրետակոծությունները հյուսիսային և հարավային ուղղություններում:
ՊԲ ստորաբաժանումները հակառակորդի կրակակետերը լռեցնելու համար դիմում եմ համարժեք գործողությունների՝ վերահսկողության տակ պահելով օպերատիվ իրադրությունը»:

Азербайджан утром возобновил артобстрел по двум направлениям фронта – Минобороны Арцаха 10/19/2020 09:11 | Азербайджанская военная агрессия-2020
В течение ночи на арцахско-азербайджанской зоне конфликта в целом ситуация была относительно стабильно-напряженной, на отдельных участках продолжались артиллерийские обстрелы, сообщает Министерство обороны Арцаха.
Утром, несмотря на достигнутую договоренность о гуманитарном перемирии, вражеские силы возобновили артиллерийские обстрелы на северном и южном направлениях.
“Подразделения Армии обороны для подавления огневых точек противника прибегают с адекватным действиям, держа под контролем оперативную обстановку”, - отмечается в сообщении.