Արցախի ժողովուրդն անհերքելի իրավունք ունի ձեռնարկել բոլոր անհրաժեշտ միջոցները ցեղասպանության վտանգից իրեն պաշտպանելու համար. Արարատ Միրզոյան 10/08/2020   15:38
Արցախի ժողովուրդն անհերքելի իրավունք ունի ձեռնարկել բոլոր անհրաժեշտ միջոցները՝ թուրք-ադրբեջանական բանակների և միջազգային ահաբեկիչների կողմից ցեղասպանության վտանգից իրեն պաշտպանելու համար։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանը։
«Արցախի ժողովուրդն անհերքելի իրավունք ունի ձեռնարկել ԲՈԼՈՐ անհրաժեշտ միջոցները՝ թուրք-ադրբեջանական բանակների և միջազգային ահաբեկիչների կողմից ցեղասպանության վտանգից իրեն պաշտպանելու համար։
Այս մասին հենց նոր կրկին գրեցի մի շարք եվրոպական, արաբական, լատինամերիկյան երկրների խորհրդարանների նախագահներին, ինչպես նաև միջխորհրդարանական կազմակերպությունների ղեկավարներին՝ առաջարկելով ձեռնարկել անհապաղ, կոնկրետ և արդյունավետ միջոցներ»,- գրել է Միրզոյանը։

"Народ Арцаха имеет неоспоримое право на защиту от геноцида": спикер НС Армении призвал зарубежных коллег принять немедленные и конкретные меры 10/08/2020 16:58 | Азербайджанская военная агрессия-2020
Народ Арцаха имеет неоспоримое право предпринять ВСЕ необходимые меры для своей защиты от угрозы геноцида со стороны турецко-азербайджанских армий и международных террористов. Об этом говорится в заявлении спикера Национального собрания Армении Арарата Мирзояна, опубликованном на сайте парламента.
"Об этом я только что вновь написал спикерам парламентов ряда европейских, арабских, латиноамериканских стран, а также руководителям межпарламентских организаций, предлагая принять НЕМЕДЛЕННЫЕ, КОНКРЕТНЫЕ и ЭФФЕКТИВНЫЕ меры", - отмечается в заявлении.