Նախագահ Արմեն Սարգսյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Կատարի Պետության էմիր Թամիմ բին Համադ Ալ Թանիի հետ 09/30/2020   14:34  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Կատարի Պետության էմիր Թամիմ բին Համադ Ալ Թանիի հետ:
Նախագահ Սարգսյանը Էմիր Ալ Թանիին տեղեկացրել է Ադրբեջանի կողմից Լեռնային Ղարաբաղի նկատմամբ սանձազերծած նոր պատերազմի և ներկա իրավիճակի մասին:
Կողմերը համակարծիք են եղել, որ խնդրի լուծմանը հնարավոր է հասնել միայն երկխոսության և բանակցությունների միջոցով:
Հեռախոսազրույցի ընթացքում նախագահ Սարգսյանն ու էմիր Ալ Թանին անդրադարձել են նաև երկկողմ հարաբերությունների զարգացման հեռանկարներին:

Президент Армении переговорил по телефону с эмиром Катара 09/30/2020 15:09 | Азербайджанская военная агрессия-2020
Президент Республики Армения Армен Саркисян провёл телефонный разговор с Эмиром Государства Катар Тамимом бин Хамадом Аль Тани. Об этом сообщает пресс-служба президента Армении.
Президент Саркисян проинформировал Эмира Аль Тани о новой войне, развязанной Азербайджаном против Нагорного Карабаха, и о нынешней ситуации.
Стороны высказали единое мнение, что решения проблемы можно достигнуть только посредством диалога и переговоров.
В ходе телефонного разговора Президент Саркисян и Эмир Аль Тани коснулись также перспектив развития двусторонних отношений.