Արցախի հյուսիսում հակառակորդը ակտիվ է։ Հարվածում են հրետանին, ՕՀՄ-ները. Արծրուն Հովհաննիսյան 09/30/2020   10:33  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020
Ադրբեջանի ռազմաօդային ուժերը խառը մարտակարգով ռմբաավիացիոն հարվածներ են հասցնում Արցախի ՊԲ հյուսիսային ուղղությամբ, օգտագործվում են նաև թուրքական արտադրության ԱԹՍ-ներ։
Օդում են նաև Թուրքիայի Հանրապետության ռազմաօդային ուժերին պատկանող F-16 բազմաֆունկցիոնալ կործանիչները։
Հակառակորդի օդուժը գործում է հեռվից՝ չմտնելով ՀՕՊ միջոցների խոցման տիրույթ։ Կիրառվում են օդ-ցամաք հեռահար հրթիռներ։ Օդաչուների թուրքերենով խոսակցությունները արձանագրված են։

Азербайджан наносит авиаудары по позициям Армии обороны Арцаха, в воздухе замечены турецкие F-16 - Минобороны Армении 09/30/2020   10:49  |  Азербайджанская военная агрессия-2020
Военно-воздушные силы Азербайджана в смешанном боевом строю наносят бомбовые авиаудары по позициям Армии обороны Арцаха. Применяются беспилотники турецкого производства. В воздухе находятся многофункциональные турецкие истребители F-16. Об этом сообщил представитель Минобороны Армении Арцрун Ованнисян.
По его словам, авиация противника действует издалека и не входит в зону поражения армянской ПВО.
"Применяются ракеты дальнего поражения типа "воздух-земля". Разговоры пилотов на турецком языке зафиксированы с нашей стороны", - сообщил Ованнисян.