36 ԱԹՍ, 47 զրահատեխնիկա, 400 –ից ավել անվերադարձ կորուստ անձնակազմի մոտ․ Հակառակորդի կորուստները 09/28/2020   19:44  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020
Ժամը 17-00-ի դրությամբ արձանագրվել է հակառակորդի հետևյալ կորուստները՝ 36 ԱԹՍ, 47 զրահատեխնիկա, 400 –ից ավել անվերադարձ կորուստ անձնակազմի մոտ․ Այս մասին քիչ առավ հայտնեց ԱՀ ՊԲ հրամանատարի տեղակալ, գնդապետ Արթուր Սարգսյանը։
«Այս պահի դրությամբ շարունակվում են մարտական գործողությունները հյուսիսային, հարավային, և հարավ-արևելյան ուղղություններով։ Մարտական գործողությունների վարման ինտենսիվությունը և բարձր դինամիկան պահպանվում է ժամանակակից համազորային մարտին բնորոշ, տեղ-տեղ ժամ առ ժամ ավելանում և աճում է։ Նշված ուղղություններում ՊԲ ստորաբաժանումները մղում են համառ մարտեր՝ կասեցնելով հակառակորդի գերազանցող ուժերի՝ այդ թվում նաև մեծաքանակ խոշոր զրահատանկային խմբավորումների շարունակական առաջխաղացման փորձերը կասեցնելով՝ պատճառելով կենդանի ուժի և զրահատեխնիկայի զգալի կորուստներ »։

36 беспилотников, 47 единиц бронетехники, 400 военнослужащих: в Арцахе озвучили потери Азербайджана 09/28/2020   20:03  |  Азербайджанская военная агрессия-2020
Азербайджан к 17:00 потеряла 36 беспилотников, 47 единиц бронетехники и более 400 военнослужащих. Об этом заявил  заместитель командующего Армией обороны Республики Арцах полковник Артур Саркисян.
"В данный момент боевые действия идут в северном, северо-восточном и южном направлениях линии соприкосновения. Интенсивность и высокая динамика боев сохраняется, периодически на отдельных участках возрастает. По указанным направлениям подразделения Армии обороны Арцаха ведут упорные  бои, пресекая продвижение превосходящих сил противника, в том числе бронетанковых войск. Противник несет значительные потери в живой силе и бронетехнике", - сообщил Артур Саркисян.