ԲՀԿ-ական երիտասարդները դդումներով եկել էին ԿԳՄՍ՝ պահանջելով նախարարի հրաժարականը 09/17/2020   15:16  |  ԼՐԱՀՈՍ
ԲՀԿ-ական երիտասարդական միության անդամները ԿԳՄՍ նախարարության դիմաց բողոքի ակցիա էին կազմակերպել՝ պահանջելով ԿԳՄՍ նախարար Արայիկ Հարությունյանի հրաժարականը։
Նշենք, որ ակցիա իրականացնողներն իրենց հետ բերել էին նաև դդումներ ի նշան իրենց բողոքի։ Սակայն ոստիկանները թույլ չտվեցին, որ նրանք դդումներով շարժվեն դեպի նախարարություն։ Ոստիկաններն ասացին, որ ակցիայի իրականացման վայրի ու ժամի մասին նախապես պետք է իրազեկում։ Ակցիայի մասնակիցները ոստիկանների հետ համաձայնության եկան և դդումները թողնելով նախարարությունից քիչ հեռու գտնվող այգում, պահպանելով հակահամաճարակային կանոնները իրականացրեցին իրենց բողոքի ակցիան։
10:19 17/09/2020  |  ԼՐԱՀՈՍ«Իմ քայլը» դեմ քվեարկեց Արայիկ Հարությունյանի հրաժարականի հարցը բարձրացնելու առաջարկին
09:16 17/09/2020  |  Մամուլ«Իմ քայլի» մի քանի պատգամավորներ նոր պաշտոններ կստանան․ Արայիկ Հարությունյանի հետ կոպիտ են խոսել «Ժողովուրդ»
20:48 16/09/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՆախարարի նման անբովանդակ հայտարարությունները մեզ չեն կաշկանդելու. Երիտասարդ դաշնակցականներն արձագանքում են Հարությունյանի սպառնալիքներին
19:38 16/09/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՉի բացառվում՝ ԲՀԿ-ն կսկսի փողոցային պայքար Արայիկ Հարությունյանի հրաժարականի պահանջով
19:08 16/09/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԱրայիկ Հարությունյանը պատմության մեջ մնալու է ԿԳՄՍ միակ նախարարը, ով հպարտությամբ իր աշխատասենյակում տրանսգենդերի էր ընդունում. Իվետա Տոնոյան
18:37 16/09/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԱԺ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցությունը բոյկոտեց կառավարության անդամների հետ հարցուպատասխանը
16:21 16/09/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԱրայիկ Հարությունյանի հրաժարականի պահանջով հարցի քվեարկությունը տեղի կունենա վաղը
16:13 16/09/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՎարձերը բարձրացնողը բուհերն են, ԿԳՄՍՆ-ն դրա հետ առնչություն չունի. Արայիկ Հարությունյան
16:06 16/09/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԱրայիկ Հարությունյանը քանդում է համակարգը. «Լուսավոր Հայաստան»-ի պատգամավորները ելույթ ունեցան ԱԺ-ի դիմաց
13:46 16/09/2020  |  ԼՐԱՀՈՍ«Ես այս խելագարության կանխավարկածը չեմ կարողանում հասկանալ». Արայիկ Հարությունյան

"Процветающая" молодежь устроила “тыквенную” акцию у здания МОНКС с требованием отставки Араика Арутюняна 09/17/2020   15:44  |  Лента новостей
Члены молодежного крыла партии “Процветающая Армения” организовали акцию протеста перед зданием министерства образования, науки, культуры и спорта с требованием отставки министра Араика Арутюняна.
Отметим, что участники акции принесли с собой также тыквы в знак протеста. Однако полицейские не позволили им пройти с ними в здание ведомства. Полицейские указали на необходимость заблаговременного уведомления о месте и времени проведения акции. Демонстранты пришли к согласию с полицейскими и, оставив тыквы в саду, расположенном недалеко от здания министерства, провели свою акцию протеста, соблюдая противоэпидемические правила.
Отметим, что слово դդում (тыква) в армянском языке также означает бестолочь (разг.), дубина (прост.), балбес (прост.), голова садовая, тупой, тупоголовый (разг.), пустоголовый (разг.).