Հորդորում ենք բոլոր այն քաղաքացիներին, ովքեր ալկոհոլային խմիչք են ձեռք բերել Արմավիր քաղաքի բնակիչ Աշոտ Հովսեփյանից, չօգտագործել այն և դիմել ՀՀ քննչական կոմիտեի Արմավիրի մարզային քննչական վարչություն 09/01/2020   12:17  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Արմավիրի մարզային քննչական վարչությունում շարունակվում է Արմավիր քաղաքի բնակիչների թունավորման դեպքի առթիվ հարուցված քրեական գործի նախաքննությունը: Այս մասին հայտնում են ՀՀ քննչական կոմիտեի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից:
Պարզվել է, որ  Արմավիր քաղաքի մի շարք բնակիչներ ձեռք են բերել անհայտ ծագման, սպառողների կյանքի և առողջության անվտանգության պահանջներին չհամապատասխանող ալկոհոլային խմիչք, որի գործածման հետևանքով թունավորվել են: 7 անձ մահացել է, ևս 3 անձ գտնվում է ծանր վիճակում:
Ձեռնարկված միջոցառումների արդյունքում՝ անվտանգության պահանջներին չհամապատասխանող ապրանքներ իրացնելու կասկածանքով ձերբակալվել է Արմավիր քաղաքի բնակիչ՝ Աշոտ Լենդրուշի Հովսեփյանը՝ ծնված 1970թ.:
Օպերատիվ միջոցառումներ են ձեռնարկվում՝ քաղաքացիների կողմից ձեռք բերված ևս 30 լիտր ալկոհոլային խմիչքը հայտնաբերելու, ինչպես նաև՝ բոլոր գնորդների ինքնությունը պարզելու ուղղությամբ:
Բոլոր այն քաղաքացիներին, ովքեր ալկոհոլային խմիչք են գնել վերոնշյալ անձից, հորդորում ենք չօգտագործել այն և դիմել ՀՀ քննչական կոմիտեի Արմավիրի մարզային քննչական վարչություն:
11:39 01/09/2020  |  Քրեական խրոնիկոնՀարուցվել է քրեական գործ՝ Արմավիր քաղաքի 5 բնակչի թունավորման դեպքի առթիվ
21:04 21/08/2020  |  Միջազգային լրահոսԲժիշկը բացատրել է՝ Նավալնիին Գերմանիա ուղարկելու պատճառը
18:58 12/07/2020  |  Արտակարգ պատահարներԱռողջապահության նախարարությունը հորդորում է սննդում չօգտագործել անհայտ ծագման սունկ. Սնկից թունավորում Կուրթանում
10:13 28/01/2020  |  Արտակարգ պատահարներԹունավորման նախանշաններով Ճամբարակի ԲԿ են տեղափոխվել 11 քաղաքացի
14:53 03/01/2020  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿԼինենք իրազեկ․ ի՞նչ է շմոլ գազը, ինչպե՞ս ճիշտ պաշտպանվել և ինչպե՞ս կարելի է օգնել շմոլ գազով թունավորվածին
13:10 27/11/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՀավի միս ուտելու հետևանքով 4 քաղաքացի թունավորվել է
14:02 31/08/2019  |  Քրեական խրոնիկոնԴատախազի հանձնարարությամբ ժամանակավորապես դադարեցվել է «Դվին» ռեստորանային համալիրի գործունեությունը

СК Армении призывает не употреблять спиртное, приобретенное у жителя Армавира Ашота Овсепяна 09/01/2020   13:29  |  Криминальная хроника
Следственным управлением СК Армении по Армавирской области продолжается производство предварительного следствия по уголовному делу, возбужденному по факту отравления жителей города Амавира.
Как сообщают пресс-служба СК Армении, установлено, что ряд жителей города Армавир приобрели не соответствующий требованиям безопасности жизни и здоровья потребителей алкогольный напиток неизвестного происхождения, вследствие употребления которого отравились.
В результате предпринятых мероприятий по подозрению в сбыте не соответствующей требованиям безопасности продукции задержан житель Армавира Ашот Лендрушович Овсепян (1970 г.р.).
Предпринимаются оперативные мероприятия по обнаружению еще 30 литров приобретенного гражданами алкоголя, а также установлению личности всех покупателей.
СК призывает всех, кто приобрел алкоголь у данного лица, не употреблять его и обратиться в следственное управление СК Армении по Армавирской области.
Как сообщили ранее в Минздраве Армении, по предварительным данным от алкогольной  интоксикации скончались 11 человек.11 человек скончались в Ереване и Армавире от алкогольной интоксикации: Минздрав представил подробности