Նմանօրինակ սպառնալիքները պետական ահաբեկչության ուղղակի դրսևորում են և արտահայտում են Ադրբեջանի ցեղասպան մտադրությունները. ՀՀ ԱԳՆ 07/17/2020   03:57
ՀՀ ԱԳՆ-ն արձագանքել է Ադրբեջանի ՊՆ կողմից Մեծամորի Հայկական ատոմային էլեկտրակայանի հրթիռակոծման վերաբերյալ սպառնալիքի առնչությամբ:
Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության հնչեցրած սպառնալիքը հրթիռակոծելու Մեծամորի Հայկական ատոմային էլեկտրակայանը վկայում է Ադրբեջանի ռազմաքաղաքական ղեկավարության հուսահատության մակարդակի և մտքի ճգնաժամի մասին:
Այն գործողությունները, որոնցով սպառնում է Ադրբեջանի ՊՆ-ն, հանդիսանում են  ընդհանուր առմամբ միջազգային հումանիտար իրավունքի և, մասնավորապես, Ժնևյան կոնվենցիայի առաջին լրացուցիչ արձանագրության աղաղակող խախտում: Նմանօրինակ սպառնալիքները  պետական ահաբեկչության ուղղակի դրսևորում են և արտահայտում են Ադրբեջանի ցեղասպան մտադրությունները:
Ավելին, Ադրբեջանի ղեկավարությունը նման հայտարարություններով հանդես է գալիս որպես սպառնալիք տարածաշրջանի բոլոր ժողովուրդների, այդ թվում՝ սեփական ժողովրդի համար:
Խստորեն դատապարտում ենք Ադրբեջանի հնչեցրած միջուկային սպառնալիքները, որոնք վկայում են միջազգային հանրության այդ անդամի ողջամտության և պատասխանատվության բացարձակ բացակայության մասին:
Ադրբեջանը պետք է օր առաջ հրապարակայնորեն հրաժարվի այս սպառնալիքներից:
18:55 16/07/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԱդրբեջանցիներն օրվա ընթացքում կփորձեն ինչ-որ գործողություններ անել՝ թաքցնելու իրենց ձախողումները. ադրբեջանագետ
18:13 16/07/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՌԴ-ն կանի ամեն հնարավոր բան՝ Հայաստանի եւ Ադրբեջանի միջեւ լարվածությունը թուլացնելու համար. ՌԴ ԱԳՆ

Угроза Баку ударить по Армянской АЭС является прямым проявлением государственного терроризма – МИД Армении 07/17/2020   09:11  |  Лента новостей
Прозвучавшая угроза Министерства обороны Азербайджана  нанести ракетный удар по армянской атомной электростанции в Мецаморе свидетельствует о степени отчаяния и кризисе сознания военно-политического руководства Азербайджана. Об говорится в заявлении министерства иностранных дел Армении.
"Действия, которыми угрожает Министерство обороны Азербайджана, являются вопиющим нарушением международного гуманитарного права в целом, и в частности Первого дополнительного протокола Женевской конвенции. Подобные угрозы являются прямым проявлением государственного терроризма и выражают геноцидальные намерения Азербайджана", - отмечается в заявлении.
Более того, как указали в МИД Армении, выступая с такого рода заявлениями, руководство Азербайджана представляет собой угрозу для всех народов региона, в том числе для собственного народа.
"Мы решительно осуждаем ядерные угрозы со стороны Азербайджана, которые свидетельствуют об абсолютном отсутствии здравого смысла и чувства ответственности у этого члена международного сообщества.Азербайджан должен немедленно публично отказаться от данных угроз", - подчеркивается в заявлении.
18:45 16/07/2020  |  Лента новостейМосква сделает все возможное для снижения напряженности между Арменией и Азербайджаном – МИД России
17:59 16/07/2020  |  Лента новостейВ первую очередь пострадает Турция: Аршавир Гарамян исключил нанесение Азербайджаном удара по Мецаморской АЭС
17:25 16/07/2020  |  Лента новостейСостояние раненного от удара азербайджанского беспилотника жителя Чинари стабильное тяжелое - Минздрав
17:12 16/07/2020  |  Лента новостейВС Армении полностью контролируют ситуацию на границе и дают достойный ответ на любую провокацию противника – МО