Չինարի և Այգեպար գյուղերի բնակչության հանցավոր թիրախավորումը միջազգային հումանիտար իրավունքի բացահայտ խախտում է. ԱԳՆ խոսնակ 07/13/2020   22:38  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
ՀՀ ԱԳՆ-ն դատապարտել է Տավուշի մարզի Չինարի և Այգեպար գյուղերի քաղաքացիական ենթակառուցվածքների և բնակչության հանցավոր թիրախավորումը։
ԱԳՆ խոսնակի հայտարարության մեջ ասվում է.
Խստորեն դատապարտում ենք Ադրբեջանի շարունակական փորձերը պահպանելու լարվածությունը հայ-ադրբեջանական սահմանի հյուսիս-արևելյան ուղղությամբ և այդ նպատակով Տավուշի մարզի Չինարի և Այգեպար գյուղերի քաղաքացիական ենթակառուցվածքների և բնակչության հանցավոր թիրախավորումը, ինչը միջազգային հումանիտար իրավունքի բացահայտ խախտում է:
Ադրբեջանը պետք է անվերապահորեն դադարեցնի նմանօրինակ գործողությունները և ձեռնարկի անհրաժեշտ քայլեր կանխելու հետագա լարվածությունը, որի հետևանքների համար կրում է ողջ պատասխանատվությունը:
22:06 13/07/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՊարզվել է՝ կեղծ լուր տարածող օգտատիրոջ էջը կոտրել են. Ոստիկանություն
22:03 13/07/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԶՈւ-երը լիովին վերահսկում են իրավիճակը, մենք կորուստներ չունենք. Արծրուն Հովհաննիսյան
21:26 13/07/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՏեղի է ունեցել ՀՀ ԱԳ նախարար Մնացականյանի հեռախոսազրույցը Վրաստանի ԱԳ նախարարի հետ
21:05 13/07/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԵԱՀԿ ՄԽ համանախագահների կոչը ՀՀ-ին ու Ադրբեջանին՝ արագ վերսկսել բանակցությունները

МИД Армении решительно осуждает преступный целенаправленный обстрел сел Чинар и Айгепар 07/13/2020   23:07  |  Лента новостей
Пресс-секретарь Министерства иностранных дел Армении Анна Нагдалян прокомментировала обострение ситуации на северо-восточном направлении армяно-азербайджанской границы. Об этом сообщает пресс-служба внешнеполитического ведомства Армении.
"Мы решительно осуждаем продолжающиеся попытки Азербайджана сохранить напряженность в северо-восточной части армяно-азербайджанской границы и с этой целью осуществление преступного целенаправленного обстрела гражданской инфраструктуры и мирного населения сел Чинар и Айгепар Тавушской области, что является явным нарушением международного гуманитарного права", - отметила Анна Нагдалян.
Она подчеркнула, что  Азербайджан должен безоговорочно прекратить подобные действия и предпринять необходимые шаги для предотвращения дальнейшей напряженности, за последствия которой несет полную ответственность.