Երեք կուսակցությունները դատախազություն ներկայացրեցին հանցագործության մասին հաղորդումը 06/30/2020   10:18  |  ԼՐԱՀՈՍ
Այս պահին «Բարգավաճ Հայաստան», «Հայրենիք» և «Հայ հեղափոխական դաշնակցություն» կուսակցությունները իշխանության յուրացման և սահմանադրական կարգի տապալման դեպքերի առթիվ հանցագործության մասին հաղորդում ներկայացրեցին ՀՀ գլխավոր դատախազություն։
«Հայրենիք» կուսակցության անդամ Արսեն Բաբայանը լարգրողների հետ զրույցում ասաց, որ հանցագործության մասին հաղորդման բովանդակությունը ներառում է այս երկու տարիների ընթացքում նախաձեռնված և իրականացված ամբողջ գործընթացը. «Քաղաքական իշխանությունը կազմակերպված ձևով Վահե Գրիգորյանին ՍԴ դատավոր նշանակելու համար իրականացրեց բազմաթիվ գործողություններ, այդ թվում օրենքի խախտում կար, որ երկրորդ անգամ չի կարող ներկայացվել։ Բացի այդ հետագայում Վահե Գրիգորյանի կողմից ՍԴ նախագահի ինքնահռչակումը և դրանից հետո հայտնի օրենքների փոփոխությունները, մասնավորապես ՍԴ դատավորներին վաղ կենսաթոշակի ուղարկելու այսպես ասած ապօրինի կաշառքի օրենքը, դրանից առաջ հարուցված քրեական գործերը թե՛ ՍԴ նախագահի, թե՛ նրա սանիկների հանդեպ»,-ասաց Արսեն Բաբայանը։
18:27 29/06/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՍԴ մասին սահմանադրական օրենքում փոփոխություններ կատարելու համար «Իմ քայլը» խմբակցությունը չի կարող ապահովել 88 կողմ ձայն. Բաբայան
15:54 24/06/2020  |  ՄեկնաբանությունՃիշտ ես ասում Վով, ամոթի զգացում շատ մարդիկ պիտի ունենան, շատ այլ տեղերում. Արսեն Բաբայան
19:24 21/06/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԱԱԾ-ի նոր 29-ամյա տնօրենի ստացած առաջին ապտակը. Արսեն Բաբայան
19:21 14/06/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՀայաստանում տեղի է ունենում իրավական բանդիտիզմ. Արսեն Բաբայան
15:42 14/06/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԱրսեն Բաբայանը դիմել է փաստաբաններին՝ խնդրելով պատրաստ լինել անհրաժեշտության դեպքում այցելել ոստիկանության բաժանմունքներ
14:45 12/06/2020  |  ԼՐԱՀՈՍ«Ոստիկանների այսօրվա գործողություններն ամբողջությամբ ապօրինի էին». Արսեն Բաբայան

Три оппозиционные партии представили в Генпрокуратуру Армении заявление о преступлении 06/30/2020   10:36  |  Лента новостей
Партии “Процветающая Армения", АРФ "Дашнакцутюн" и "Родина" представили в Генеральную прокуратуру РА заявление об узурпации власти и свержении конституционного строя.
Член партии “Родина” Арсен Бабаян в беседе с журналистами заявил, что содержание заявления о преступлении вобрало в себя весь процесс процесс, инициированный и осуществленный за эти два года.
“Политическая власть организованным образом для назначения Ваге Григоряна судьей Конституционного суда предприняла многочисленные действия, в том числе имело место нарушение пункта о невозможности повторного выдвижения(кандидатуры – Прим.ред.). Помимо этого, провозглашение Ваге Григоряном себя председателем КС  и последовавшие за этим изменения известных законов, в частности, закон об отправке судей КС на досрочную пенсию, так называемый закон о взятке, возбужденные до этого уголовные дела как в отношении председателя КС, так и его крестников”, - сказал Арсен Бабаян.