Կորոնավիրուսից մահացած 13 անձանցից ամենաերիտասարդը 48-ամյա տղամարդ է, ամենատարցը՝ 89-ամյա կին 06/26/2020   11:48  |  Կորոնավիրուս
Հունիսի 26-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 23247 դեպք, որոնցից 12149-ն` առողջացած, 410-ը` մահվան ելքով:
Առողջապահության նախարարությունից  հայտնում են, որ կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 10557 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 105046 թեստավորում:
Այսպիսով` ունենք կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 759 նոր դեպք և 814 առողջացած։
Մահվան դեպքերի վերաբերյալ հայտնում ենք, որ պացիենտները եղել են 79 (տղամարդ), 86 (տղամարդ), 62 (կին), 64 (տղամարդ), 48 (տղամարդ), 53 (տղամարդ), 70 (տղամարդ), 64 (տղամարդ), 64 (տղամարդ), 55 (տղամարդ), 51 (տղամարդ), 89 (կին) և 88 (կին) տարեկան: Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
10:57 26/06/2020  |  ԿորոնավիրուսՀայաստանում կորոնավիրուսով վարակվածների թիվը վերջին մեկ օրում ավելացել է 759-ով
20:03 25/06/2020  |  Առողջություն«Սա մարդու իրավունքների ոտնահարում է՝ խղճի ազատության իրավունքի կոպիտ խախտում». Մոլերն ու ակումբները բացվել են, եկեղեցու դռները՝ ոչ
18:16 25/06/2020  |  ԿորոնավիրուսՀՀ-ում կորոնավիրուսից մահվան ամենաշատ դեպքեր գրանցվել են Կոտայքի և Արարատի մարզերում

В Армении за минувшие сутки от коронавируса скончались 13 человек - Минздрав 06/26/2020 11:56 | Коронавирус
В Армении за минувшие сутки от коронавируса скончались 13 человек, сообщает Министерство здравоохранения республики.
За истекшие сутки выявлено 759 новых случаев заражения коронавирусом, выздоровели 814 пациентов.
По данным на 25-е июня, в Армении подтверждено 23247 случаев заражения коронавирусом. От COVID-19 скончалось 410 человек, излечились 12149 пациентов. Фактически на лечении находятся 10557 пациентов. Всего тестирование прошли 105046 человек.
"Относительно случаев смерти сообщаем, что скончались мужчина(79 лет), мужчина(86 лет), женщина(62 года), мужчина(64 года), мужчина (48 лет), мужчина(53 года), мужчина(70 лет), мужчина(70 лет), мужчина(64 года), мужчина(64 года) и мужчина(55 лет), мужчина(51 год) женщина(89 лет), женщина(88 лет). У всех у них были сопутствующие хронические заболевания", - говорится в сообщении.