Երկու տարին բավարար ժամանակ էր, որ ԱԱԾ բոլոր աշխատակիցները դիրքավորվեն. Փաշինյան 06/09/2020   09:31  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր ԱԱԾ նորանշանակ տնօրեն Արգիշտի Քյարամյանին ներկայացնելիս շնորհակալություն հայտնեց ԱԱԾ արդեն նախկին տնօրեն Էդուարդ Մարտիրոսյանին։
Վարչապետը նշեց, որ վերջինս ԱԱԾ տնօրեն է նշանակվել բավականին բարդ մի շրջանում. «Կարծում եմ՝ առաջիկայում առիթ կունենանք ավելի հանդարտ պայմաններում քննարկել այս ընթացքում մեր կատարած համատեղ աշխատանքը և հույս ունեմ, որ այդ առումով կգանք ընդհանուր եզրակացությունների։ Ուրախ եմ ներկայացնել ԱԱԾ նորանշանակ տնօրեն Արգիշտի Քյարամյանին։ Իհարկե ազգային անվտանգության ծառայությունն ուժեղ, կայացած, դինամիկ կառույց է, բայց պետք է արձանագրենք, որ մարտահրավերները և դրանց արձագանքելու տեմպը, արագությունն ու որակն անընդհատ բարելավվելու, լավարկվելու կարիք ունեն։ Պարոն Քյարամյանի առաջ հենց այդ խնդիրն եմ դրել, որպեսզի ԱԱԾ-ն ավելի էֆեկտիվ կարողանա արձագանքել այն մարտահրավերներին, որոնք ունենում ենք անվտանգության ոլորտում»,-ասաց Նիկոլ Փաշինյանը։
Վերջինս նշեց՝ այս երկու տարին բավարար ժամանակ էր, որպեսզի ԱԱԾ բոլոր աշխատակիցները, բոլոր ներկայացուցիչները դիրքավորվեն ոչ բռնի, թավշյա հեղափոխության, ժողովրդի իշխանության և նրա արժեքների նկատմամբ. «Հիմա եկել է ժամանակն ամփոփելու, թե տրված հնարավորությունն ով ինչպես է օգտագործել և այս առումով պետք է հնչեն շատ կոնկրետ պատասխաններ»,-ասաց վարչապետը։
09:14 09/06/2020  |  ՄամուլՓաշինյանը հաղորդում է տվել հանցագործության մասին ընդդեմ իր դատախազի եւ իր նախարարի․ Գեւորգ Կոստանյան«Ժողովուրդ»
19:17 08/06/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՆրանք նետվելու են Հայաստանի քաղաքական պատմության աղբանոցը. Փաշինյանը՝ հայտնի քաղաքական շրջանակների մասին
18:59 08/06/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՑավում եմ նման զարգացումների համար. Փաշինյանը՝ ուժային կառույցներում պաշտոնանկությունների մասին
18:31 08/06/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԿձևավորվեն կամավորների երկու հոգանոց խմբեր, որոնք քաղաքացիներին կհորդորեն պահպանել հակահամաճարակային կանոնները. Փաշինյան
18:04 08/06/2020  |  ԼՐԱՀՈՍ«Նիկոլ Փաշինյանն իր սովորության համաձայն փախուստի է դիմելու և դա անելու է պետության համար ամենակրիտիկական պահին». Հոգեբան
17:49 08/06/2020  |  ՎերլուծություններԼեգիտիմ, ժողովրդի ընտրյալ վարչապետն ինչու՞ է վախենում ժողովրդից

Пашинян поставил задачи перед новым главой Службы нацбезопасности Армении(Видео) 06/09/2020   09:37  |  Лента новостей
Премьер-министр Армении Никол Пашинян сегодня побывал в Службе национальной безопасности и представил коллективу новоназначенного директора СНБ Аргишти Кярамяна.
Премьер поблагодарил Эдуарда Мартиросяна за проделанную работу. “Эдуард Мартиросян был назначен на пост в сложное время и работал в сложный период", - сказал Пашинян.
По его словам, у них с Мартиросяном еще будет повод в более спокойное время обсудить совместную работу и прийти к общим выводам.
Представляя нового главу СНБ Аргишти Кярамяна премьер заявил, что перед ним стоит важная задача.
"Конечно, СНБ - сильная, состоявшаяся и динамичная структура, однако следует констатировать, что темпы и качество реагирование на вызовы постоянно нуждаются в улучшении и реформировании. Я поставил перед господином Кярамяном эту задачу - чтобы СНБ могла более эффективно реагировать на  вызовы в сфере безопасности", - подчеркнул Пашинян.
Глава правительства отметил, что значение понятия "безопасность" со временем претерпевает изменения, появляются новые вызовы, которые ранее не были спрогнозированы, начиная с пандемии коронавируса.
Кроме того, как указал премьер, должны быть решены проблемы, связанные с информационной, политической безопасностью. По словам главы правительства, необходимо также повысить качество и динамику расследования коррупционных преступлений.
Он отметил, что двух лет было достаточно, чтобы все сотрудники СНБ, все представители  адаптировались к новым реалиям и ценностям бархатной революции.
“Теперь настало время подводить итоги относительно того, кто и  как воспользовался предоставленными возможностями, и в этом связи должны позвучать конкретные ответы”, - сказал Пашинян.