Վարչապետը շնորհավորական ուղերձ է հղել Իտալիայի վարչապետին՝ երկրի ազգային տոնի առթիվ 06/02/2020   12:07  |  ԼՐԱՀՈՍ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Իտալիայի Հանրապետության նախարարների խորհրդի նախագահ Ջուզեպպե Կոնտեին՝ Իտալիայի Հանրապետության օրվա առթիվ: Ուղերձում նշված է.
Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ և Իտալիայի բարեկամ ժողովրդին ազգային տոնի՝ Իտալիայի Հանրապետության օրվա առթիվ:
Պատմական սերտ առնչությունների վրա հիմնված մեր ժողովուրդների ավանդական բարեկամական հարաբերությունները շարունակում են զարգանալ փոխշահավետ գործընկերության ոգով։ Անցած տարիներին հաջողվել է զգալիորեն խորացնել մեր երկրների միջև բազմաշերտ համագործակցությունը, հաստատել վստահության, հարգանքի և փոխըմբռնման վրա հիմնված բարձր մակարդակի երկխոսություն։
Ջերմությամբ եմ հիշում իմ պաշտոնական այցը Իտալիա, որը, համոզված եմ, նոր թափ հաղորդեց մեր միջպետական հարաբերությունների ամրապնդմանը։
Վստահ եմ, որ համատեղ ջանքերով հետագայում ևս կշարունակենք զարգացնել և խորացնել մեր համագործակցությունը՝ ի շահ մեր երկրների։
Իմ աջակցությունն ու զորակցությունն եմ հայտնում նաև Ձեզ և Իտալիայի բարեկամ ժողովրդին Covid-19 համավարակի դեմ պայքարում և դրա ծանր հետևանքները հաղթահարելու գործում՝ մաղթելով տոկունություն ու համբերություն»։
11:11 02/06/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՄանկական միջոցառման կազմակերպիչներով կզբաղվի ԱԱԾ-ն. Փաշինյանի հանձնարարությունը

Пашинян поздравил председателя Совета министров Италии с Национальным праздником страны 06/02/2020   13:04  |  Лента новостей
Премьер-министр Никол Пашинян направил поздравительное послание председателю Совета министров Италии Джузеппе Конте по случаю Дня Итальянской Республики. В послании, опубликованном на сайте главы правительства Армении, в частности, говорится:
Сердечно поздравляю Вас и дружественный народ Италии с национальным праздником - Днем Итальянской Республики.
Основанные на тесных исторических связях традиционные дружественные отношения между нашими народами продолжают развиваться в духе взаимовыгодного партнерства. За последние годы нам удалось значительно углубить многопрофильное сотрудничество между нашими странами, установить основанный на доверии, уважении и взаимопонимании диалог на высоком уровне.
С теплотой вспоминаю свой официальный визит в Италию, который, уверен, дал новый импульс укреплению наших межгосударственных отношений.
Убежден, что совместными усилиями мы и впредь продолжим развивать и углублять наше сотрудничество на благо наших стран.
Выражаю свою поддержку и помощь Вам и дружественному народу Италии в борьбе с пандемией Covid-19 и в преодолении ее тяжелых последствий, желаю стойкости и терпения.
15:06 29/10/2019  |  Лента новостейСпикер парламента Армении и председатель Сената Италии договорились активизировать сотрудничество
16:01 04/06/2019  |  Лента новостейПрезидент Армении с супругой посетили посольство Италии в Ереване
17:54 31/07/2018  |  Лента новостейПрезидент Армении Армен Саркисян удостоился высшей награды Италии