Ոստիկանության Կապանի բաժնում ձերբակալված անձանց նկատմամբ ենթադրյալ բռնություն գործադրելու վերաբերյալ հրապարակումներն ուղարկվել են ՀՔԾ 05/25/2020   10:55  |  Մեկնաբանություն
Ոստիկանության Կապանի բաժնում ձերբակալված անձանց նկատմամբ ենթադրյալ բռնություն կիրառելու վերաբերյալ ԶԼՄ հրապարակումները ՀՀ գլխավոր դատախազությունից ուղարկվել են ՀՀ հատուկ քննչական ծառայություն՝ ՀՀ քրեական դատավարության օրենսգրքի 180-181-րդ հոդվածներով սահմանված կարգով նյութեր նախապատրաստելու և ընթացքը լուծելու հանձնարարությամբ։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ՀՀ գլխավոր դատախազի՝ ԶԼՄ-ների հետ կապերի գծով խորհրդական Գոռ Աբրահամյանը։
Ավելի վաղ «Փաստինֆո»-ն տեղեկացրել է, որ մայիսի 24-ին հատուկ ջոկատայիններ են Երեւանից մեկնել Սյունիք, ու վաղ առավոտյան Քաջարանի երեք քաղաքացիների բերման ենթարկել ոստիկանություն, որտեղ նրանց նկատմամբ ոստիկանության բաժնում բռնություն է գործադրվել:

Публикации о предполагаемом насилии в отношении задержанных в капанском отделе направлены в ССС Армении 05/25/2020   12:11  |  Комментарий
Генпрокуратура Армении направила публикации СМИ о предполагаемом применнии насилия в отношении лиц, задержанных в капанском отделе Полиции, в Специальную следственную службу. Об этом на своей странице в Facebook написал советник генпрокурора Гор Абрамян.
"Материалы направлены в Специальную следственную службу с поручением о подготовке  в установленном статьями 180-181 Уголовно-процессуального кодекса РА порядке материалов и дальнейшего разбирательства", - написал Гор Абрамян.
Ранее “ФактИнфо” сообщило, что 24 мая спецназовцы отправились из Еревана в Сюник и рано утром подвергли приводу троих жителей Каджарана в полицейский отдел, где в отношении них  было применено насилие.