05/15/2020   23:56  |  ԼՐԱՀՈՍ Իրական ընդդիմությունը նշանակովի ու պատվերով չի լինում. Էդուարդ Շարմազանով Իրական ընդդիմությունը նշանակովի ու պատվերով չի լինում։ Այս մասին գրում է ՀՀԿ ԳՄ անդամ Էդուարդ Շարմազանովը: «Ժողովրդավարությունը մրցակցություն է, որը բաց է մասնակցության համար։Այն իրենից...
05/15/2020   23:48  |  Արտակարգ պատահարներ Իսակովի պողոտայում՝ Ոստիկանության զորքերի զորամասի դիմաց, բախվել են Opel-ները Այսօր՝ մայիսի 15-ին, ավտովթար է տեղի ունեցել Երևանում: Ժամը 21:40-ի սահմաններում Իսակովի պողոտայում՝ Ոստիկանության զորքերի զորամասի դիմաց, բախվել են 29-ամյա Սարո Մանուկյանի վարած Opel Astra մակնիշի...
05/15/2020   23:14  |  ԼՐԱՀՈՍ Արտերկրում բնակվող զորակոչի ենթակա ՀՀ քաղաքացիները պետք է դիմեն տվյալ երկրի դեսպանություն. Գաբրիել Բալայան ՀՀ պաշտպանության նախարարի տեղակալ Գաբրիել Բալայանը խոսել է կորոնավիրուսային համավարակով պայմանավորված արտասահմանում գտնվող զորակոչի ենթակա քաղաքացիների դեպի Հայաստան հնարավոր տեղափոխումը...
05/15/2020   23:02  |  Կորոնավիրուս Արցախի Հանրապետությունում հաստատվել է կորոնավիրուսով վարակման ևս 4 դեպք, դեպքերի ընդհանուր թիվը 24 է Արցախի Հանրապետության առողջապահության նախարարությունից ստացված տեղեկատվության համաձայն` ստացվել են նոր կորոնավիրուսային վարակի ախտորոշման նպատակով ՀՀ ուղարկված 57 փորձանմուշից 27-ի հետազոտության...
05/15/2020   22:37 Ռեժիմի վերջին հույսն ու Հայաստանը նոր՝ ադամանդային սկանդալի նախաշեմին. Միքայել Մինասյան «Ինչը կհաղթի կյանքում հերոսին, եթե չլինեն կինն ու գինին»,- էսպես է սկսել իր ուղիղ եթերի ուղերձը Միքայել Մինասյանը, շարունակելով թվարկել մեծն Հովհաննես Թումանյանի խոսքերը այս օրերի...
05/15/2020   22:18  |  ԼՐԱՀՈՍ Երկար ու դժվարին ճանապարհի հաղթահարումը բոլորիս համար հաճելի փորձություն էր. Արայիկ Հարությունյան Այսօր ընտանիքիս, իմ գլխավորած քաղաքական թիմի մի խումբ անդամների եւ Դադիվանքի հոգեւոր հովիվ ու իմ լավ բարեկամ Տեր Հովհաննես քահանայի հետ ուխտի ենք գնացել 13-րդ դարում կառուցված Սուրբ Եղիշեի վանք,...
05/15/2020   22:00  |  ԼՐԱՀՈՍ Մոտակա օրերին մեզ սպասում են շատ հետաքրքիր զարգացումներ. Արա Վարդանյան Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի նախկին գործադիր տնօրեն, քաղաքագետ Արա Վարդանյանը գրում է. «Հաշվի առնելով ներքաղաքական արագ զարգացումները և իշխանության անթաքույց ցանկությունը ամեն...
05/15/2020   21:26  |  ԼՐԱՀՈՍ Այսրոպեական և հատվածական քաղաքական շահերի փոխարեն՝ կարևոր է վերադառնալ արժեհամակարգային քաղաքականության ակունքներին. Աշոտյանը՝ ՀՀ-ում ԵՄ դեսպանին Հայաստանում «ժողովրդավարական առաջընթացի» մասին Ձեր գնահատականը թե խնդրահարույց է մեր երկրում ստեղծված իրականության համեմատ, թե վիրավորանք է այս ընթացքում անհարկի եւ ապօրինի հետապնդվող...
05/15/2020   21:08  |  ԼՐԱՀՈՍ Այս բոլոր փուլերն անցել եմ, անցնում եմ եւ դրանց հարուցած բեռները անկրելի կլինեին, եթե չլիներ իմ ընտանիքը. Նիկոլ Փաշինյան ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը  ընտանիքի օրվան նվիրված գրառում է արել, նշելով. «Ամուր, սիրո եւ փոխադարձ հարգանքի վրա հիմնված ընտանիքը ամենակարեւորն է, անկախ նրանից չքավոր գործազու՞րկ ես,...
05/15/2020   20:53  |  Միջազգային լրահոս ԱՄՆ-ում խոզերին դիետայի վրա են նստեցրել՝ մսի ճգնաժամի ֆոնին ԱՄՆ-ում կորոնավիրուսի համաճարակի հետեւանքով առաջացած մսային ճգնաժամի ֆոնին ֆերմերները ստիպված են զանգվածաբար սպանել առողջ խոզերին կամ դիետայի վրա նստեցնել, որպեսզի դրանք դանդաղ աճեն։ Քանի որ...

05/15/2020   18:02  |  Криминальная хроника Микаелу Минасяну предъявили новое обвинение Специальная следственная служба Армении предъявила новое обвинение бывшему послу Армении в Ватикане Микаелу Минасяну.
05/15/2020   17:38  |  Лента новостей Власти Армении ищут пути скорого разрешения кризиса КС - Рубинян По его словам, именно в этом контексте на днях министр юстиции Армени Рустам Бадасян направил вопросы в Венецианскую комиссию.
05/15/2020   17:07  |  Лента новостей Гемафин Гаспарян оставляет пост замминистра труда и по социальным вопросам Армении Гемафин Гаспарян покидает пост заместителя министра труда и по социальным вопросам Армении по собственному желанию.
05/15/2020   16:44  |  Лента новостей Адвокат подал ходатайство о прекращении уголовного преследования Ары Баблояна Рассмотрение ходатайства защиты Баблояна состоится на предстоящем 9 июля судебном заседании.
05/15/2020   16:25  |  Из жизни Девушка насмерть сбила отца во время урока вождения 15-летняя девушка из США забыла включить заднюю передачу в автомобиле и насмерть сбила отца во время урока вождения.
05/15/2020   16:15  |  Коронавирус Власти Грузии решили не продлевать режим ЧП - Sputnik Правительство Грузии не будет продлевать режим чрезвычайного положения, действие которого завершится 22 мая.
05/15/2020   15:59  |  Лента новостей Президент Арцаха встретился с делегацией организации «HALO Trust» Президент Республики Арцах Бако Саакян 15 мая принял делегацию «HALO Trust» во главе с руководителем программы организации в Арцахе Робертом Сайфретом.
05/15/2020   15:51  |  Международные новости Киргизия официально обратилась к России с просьбой снизить цены на газ По его словам, складывающаяся в Киргизии из-за пандемии коронавирусной инфекции и ряда других факторов сложная экономическая ситуация может вынудить население отказаться от использования природного газа.
05/15/2020   15:39  |  Коронавирус Глава Минздрава Армении выложил видео из Арташатского медцентра, где проходят лечение пациенты с COVID-19 По мнению врача,болезнь вышла за пределы больниц и теперь живет на улице.
05/15/2020   15:16  |  Комментарий Политолог рассказал, что будет означать отказ властей Армении от конституционного референдума Углубляющийся кризис Национального собрания Армении может быть преодолен посредством референдума по вопросу Конституционного суда, считает политолог Степан Даниелян.