«Երևան- Կենտրոն» ՔԿՀ-ում արձանագրվել է կորոնավիրուսային վարակի բոլոր ախտանշաններով 3 դեպք. Արամ Վարդևանյան 05/12/2020   13:07  |  Մեկնաբանություն
Փաստաբանական գործունեության արդյունքում ստացված տեղեկատվության համաձայն, թեև ըստ Դատախազության «ապահով վայր» համարվող «Երևան- Կենտրոն» ՔԿՀ-ում՝ արձանագրվել է կորոնավիրուսային վարակի բոլոր ախտանշաններով 3 դեպք։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի փաստաբանական խմբի անդամ Արամ Վարդևանյանը։
«Հայաստանի երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի գործով մայիսի 8-ի դատական նիստից հետո տեղի են ունեցել հետևյալ զարգացումները.
1) Կորոնավիրուսային վարակի դեպքերը ավելացել են 509 դեպքով և ցավալիորեն 4 մահվան դեպք է գրանցվել այս կարճ ժամակահատվածում;
2) Ռոբերտ Քոչարյանը լինելով կորոնավիրուսային վարակի ռիսկային խմբում՝ այսօր հերթական անգամ վիահատվել է «Իզմիրլյան» ԲԿ-ում;
3) Փաստաբանական գործունեության արդյունքում ստացված տեղեկատվության համաձայն, թեև ըստ Դատախազության «ապահով վայր» համարվող Երևան Կենտրոն մեկուսարանում՝ արձանագրվել է կորոնավիրուսային վարակի բոլոր ախտանշաններով 3 դեպք:
Նշված զարգացումները էլ ավելի ակնհայտ են դարձնում, որ Ռոբերտ Քոչարյանի նկատմամբ ընտրված կալանավորումը՝ անհապաղ պետք է վերացվի:
Հարգելիներս, չկա կալանավորման ոչ մի հիմք, ոչ մի հիմնավորում: Միաժամանակ առկա են բոլոր հիմքերը, բոլոր հիմնավորումները, նույնսիկ ապրիլի 14-ից հնարավոր և անհնարին օրենսդրական երաշխիքները կալանքի վերացման համար: Իրավունքի մեջ, նորություն չեմ ասի, որ մարդու կյանքը և առողջությունը վեր է ցանկացած այլ շահերից, հենց դրա մասին է այդքան հիշատակվող ԻՐԱՎՈՒՆՔԻ ԳԵՐԱԿԱՅՈՒԹՅՈՒՆԸ»,-գրել է Արամ Վարդևանյանը։
19:51 30/04/2020  |  2-րդ նախագահի գործով դատավարությունըԱրամ Վարդևանյանի կողմից ՄԻՊ-ին հասցեագրված դիմումն ընթացքի մեջ է, թեեւ այն ներկայացրել է 12 օր առաջ
17:29 15/04/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՎեհափառ Հայրապետի խոսքը չեն դիտարկում քրեադատավարական ընթացակարգերի լույսի ներքո.Վարդևանյան
16:13 06/04/2020  |  Դատական ռեպորտաժներԴատարանը գրավի դիմաց ազատ արձակելու մասին որոշում է կայացրել՝ կորոնավիրուսի համավարակով պայմանավորված
15:10 01/04/2020  |  Վարչական իրավունքԱրամ Վարդևանյանն ընդդեմ Արդարադատության նախարարության հայցադիմումն այսօր չի քննարկվի.դատական նիստը կհետաձգվի

Три случая заражения коронавирусом зафиксированы в УИУ "Ереван-Кентрон" - адвокат Кочаряна 05/12/2020   14:23  |  Комментарий
Три случая заражения коронавирусом зафиксированы в уголовно-исполнительном учреждении "Ереван-Кентрон". Об этом на своей странице Facebook заявил адвокат Арам Вардеванян, представляющий интересы второго президента Армении Роберта Кочаряна.
Адвокат, в частности, пишет, что после состоявшегося 8 мая судебного заседания по делу второго президента Армении Роберта Кочаряна произошли следующие события:
1)случаи заражения коронавирусной инфекцией увеличились на 509. К сожалению, за этот короткий период зарегистрировано 4 случая смерти;
2)Роберт Кочаряна, будучи в группе риска заражения коронавирусом, сегодня в очередной раз перенес операцию в МЦ “Измирлян”;
3)согласно полученной в результате адвокатской деятельности информации, в УИУ “Ереван-Кентрон”, считающемся, по мнению Прокуратуры, безопасным место, зафиксировано три случая заражения коронавирусом со всеми симптомами.
По его словам, из вышеуказанного становится еще более очевидным, что избранная в отношении Роберта Кочаряна мера пресечения в виде заключения под стражу должна быть немедленно отменена.
“Уважаемые, нет никаких оснований, никаких доводов для ареста. В то же время имеются все основания, все доводы, даже с 14 апреля все возможные и невозможные законодательные гарантии для отмены ареста. Не новость, что в праве жизнь и здоровье человека превыше любых других интересов. Именно об этом столь часто упоминаемое ВЕРХОВЕНСТВО ПРАВА”, - написал Арам Вардеванян.