Կարեն Կարապետյանը քաղաքականությամբ չի զբաղվի. Սերժ Սարգսյանի հետ խոսել է երեք օր առաջ 05/11/2020   15:20  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ նախկին վարչապետ Կարեն Կարապետյանը քաղաքականությամբ չի զբաղվի։ Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասաց Կարեն Կարապետյանը։
Կարապետյանի խոսքով՝ մասամբ հետևում է քաղաքական իրադարձություններին։
«Այսօր ես կառավարությանը ցանկանում եմ հաջողություններ, որ այս իրավիճակից մինիմալ կորուստներով դուրս գա։ Իրականում պրոբլեմը լուրջ է։ Մինիմալ կորուստներ բոլոր առումներով, բայց կառավարության հետ շատ հարցերում համակարծիք չեմ»,- ասաց նա։
Հարցին, թե ինչու է դուրս եկել ՀՀԿ-ից, Կարապետյանը պատասխանեց՝ քաղաքականությամբ չի ցանկանում զբաղվել։
Ինչ վերաբերում է ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանի հետ շփմանը, Կարեն Կարապետյանը նշեց, որ երեք օր առաջ հեռախոսով խոսել է Սերժ Սարգսյանի հետ և շնորհավորել է նրա տոնը։
15:14 11/05/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԿարեն Կարապետյանը հանձնաժողովի փակ նիստում տվեց մեզ հետաքրքրող հարցի պատասխանը. Անդրանիկ Քոչարյան
15:11 11/05/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԱյս պրոցեսը բավականին գրգռված և քաղաքականացված է.Կարեն Կարապետյանը՝ Ռոբերտ Քոչարյանի գործի մասին

Карен Карапетян прокомментировал причины своего выхода из РПА 05/11/2020   15:55  |  Политика
Бывший премьер-министр Армении Карен Карапетян не собирается заниматься политикой. Об этом Карапетян заявил в беседе с журналистами в парламенте Армении в понедельник, 11 мая.
По словам Карена Карапетяна, он частично следить за политическими  событиями.
“Сегодня я желаю правительству успехов, чтобы оно вышло из создавшейся ситуации с минимальными потерями. В действительности, проблема серьезная”, - заявил он.
При этом экс-премьер Армении заявил, что не согласен с правительством во многих вопросах.
На вопрос о причинах своего выхода из состава Республиканской партии Армении, Карапетян заявил, что не желает заниматься политикой.
Что касается общения с третьим президентом Армении Сержем Саргсяном, Карапетян рассказал, что говорил с ним по телефону три дня назад и поздравил с его праздником.
10:27 13/12/2019  |  Лента новостейБывший премьер Армении Карен Карапетян вошел в президиум экспертного совета при правительстве России
10:44 12/03/2019  |  Международные новостиЭкс-премьер Армении Карен Карапетян выдвинут в Совет директоров российского нефтехолдинга
11:52 18/12/2018  |  Лента новостейБывший премьер-министр Армении Карен Карапетян покинул ряды РПА
00:05 28/11/2018  |  Лента новостейЭкс-премьер Армении Карен Карапетян номинирован в совет директоров «Зарубежнефти»
09:57 25/10/2018  |  Лента новостейЭкс-премьер Армении Карен Карапетян может войти в совет директоров «Зарубежнефти» - СМИ