Երեւանում երեխաներին 9-րդ հարկից ցած նետած հայրը 40 տարեկան է, երեխաները՝ 8 եւ 5 տարեկան. մանրամասներ 05/05/2020   11:01  |  Արտակարգ պատահարներ
Նոր մանրամասներ են հայտնի այսօր՝ մայիսի 5-ի առավոտյան Երեւանում տեղի ունեցած սահմռկեցուցիչ դեպքից:
Հիշեցնենք, որ այսօր՝ մայիսի 5-ին, ժամը 07:40-ի սաhմաններում Ոստիկանության Երեւան քաղաքի վարչության եւ Արտակարգ իրավիճակների նախարարության Փրկարար ծառայության 9-11 օպերատիվ կառավարման կենտրոններ ահազանգ է ստացվել, որ Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանի Բ 2 թաղամասի 92 եւ 91 շենքերի արանքում դիեր կան:
Shamshyan.com-ի հաղորդմամբ, ոստիկաններն ու փրկարարները նշված վայրում հայտնաբերել են 91 շենքի բնակիչներ՝ 40-ամյա Կարեն Մ-ի, 8-ամյա տղայի եւ 5-ամյա աղջնակի դիերը:
Դեպքի վայրում հավաքված մի քանի քաղաքացիներ, որոնք հրաժարվեցին տեսախցիկի առջեւ խոսել, ասում էին. «Հայրը երեխաների հետ բնակվում էր 92 շենքի 9-րդ հարկում, եւ մեզ հասած տեղեկություններով՝ հայրը երեխաներին գցել է պատուհանից, իսկ հետո իրեն է նետել: Շոկի մեջ ենք»:  Հարեւանները նշում էին նաեւ, որ երբեք վատ բաներ չեն տեսել, բնութագրում էին դրական, եւ որ նա ամուսնալուծված էր:
Աղբյուրի տեղեկություններով՝ ամուսինը 1 օր առաջ զանգահարել է ամուսնալուծված կնոջը՝ ասելով, թե երեխաներին կարոտել եմ, խնդրել է կնոջը՝ երեխաների հետ գա իր տուն, ու արդեն, երբ օրը ուշ է եղել, նա կնոջն ասել է, թե՝ էս ժամին չեք կարող գնալ, մնացեք, առավոտյան կգնաք, ու առավոտյան տեղի է ունեցել դաժան ողբերգությունը։

Стали известны новые подробности шокирующего инцидента в Ереване 05/05/2020   11:18  |  Чрезвычайное просшествие
Стали известны новые подробности об ужасающем инциденте, произошедшем в Ереване сегодня утром.
Сегодня, 5 мая, в районе 07:40 в Полицию и МЧС поступили сообщения о том, что между зданиями №91 и №92 в квартале Б2 административного района Малатия-Себастия обнаружены тела людей.
По информации Shamshyan.com, прибывшие в указанное место полицейские и спасатели обнаружили мертвыми 40-летнего Карена М., 8-летнего мальчика и 5-летнюю девочку.
По словам собравшихся у здания нескольких граждан, которые отказались говорить перед камерой, мужчина, который проживал с детьми в доме, расположенном на девятом этаже в здании №92, сначала сбросил с 9-го этажа детей, а затем прыгнул сам. “Мы в шоке”, -заявили они.
Соседи рассказывают, что ничего плохого они не слышали о семье, характеризовали ее положительно. По их сведениям, мужчина был в разводе.
По данным источников издания, мужчина за день до инцидента позвонил бывшей жене, заявив, что соскучился по детям и попросил ее приехать с детьми к нему домой. К концу дня он не позволил им уехать, сославшись на поздний час, попросил их остаться, заявив экс-супруге, что утром уедете. А утром уже случилась эта страшная трагедия.