Գավառի հիվանդանոց միաժամանակ 500-ից ավել մարդ է մտել. մարզպետ 04/29/2020   14:12  |  ԼՐԱՀՈՍ
Գավառի բժշկական կենտրոնում իրավիճակը կառավարումից դուրս է եկել: Այս մասին այսօր լրագրողների հետ զրույցում ասաց Գեղարքունիքի մարզպետ Գնել Սանոսյանը` անդրադառնալով երեկ Գավառի բժշկական կենտրոնում տեղի ունեցած միջադեպին:
Մարզպետի խոսքով իրավիճակը կառավարումից դուրս է եկել, քանի որ քաղաքացիները միաժամանակ տարբեր մուտքերից են մտել, կոտրեօլ են ապակիները: Գնել Սանոսյանը նշեց, որ ականատեսների վկայությամբ, ինչպես նաև տեսագրությւոններից պարզ է դառնում, որ 500-ից ավել մարդ է եղել միաժամանակ: Նրանք եղել են Գավառի և Նորատուսի բնակիչներ:
«Ես անձամբ ոստիկանապետի հետ միասին եղել եմ դեպքի վայրում, այսինքն այնտեղ, որտեղ ժամեր առաջ եղել էին կրակոցները: Ոստիկանապետը հիվանդանոցում չի եղել: Հիվանդանոցում եղել են փոխմարզպետը, ոստիկանության տարբեր բարձրաստիճան պաշտոնյաներ»,-ասաց մարզպետը:
Վերջինս նշեց, որ բուժանձնակազմի շրջանում տուժածներ չեն եղել, հնարավոր է, որ ոստիկաններից մի քանիսը քերծվածքներ ունենան:
Հիշեցնենք, որ ապրիլի 28-ին Գավառում կրակոցներ են հնչել, որոնց հետևանքով երկու մարդ մահացել է, չորսը տեղափոխվել են հիվանդանոց:

Губернатор Гегаркуника рассказал новые подробности нападения на больницу в Гаваре после вооруженного инцидента 04/29/2020   14:30  |  Лента новостей
Ситуация в медцентре Гавара вышла из-под контроля, потому что граждане попытались проникнуть в больницу через разные входы и разбили стекла. Об этом заявил губернатор Гегаркуникской области Армении Гнел Саносян, комемнтируя вчерашний инцидент в клинике.
Как сообщил он, по свидетельствам очевидцев, а также записям с камер видеонаблюдения, становится ясно, что их одновременно было более 500 человек, в основном это были жители Гавара и Норатуса.
“За час, полтора до инцидента в больнице произошла перестрелка, в результате которой погибли два человека. Раненые были госпитализированы в больницу. Уже в клинике произошел этот случай”, - рассказал он.
По словам губернатора, пострадавших среди медперсонала нет. Возможно, небольшие царапины получили несколько полицейских.
Гнел Саносян также рассказал, что во время инцидента в больнице он и начальник Полиции Армени находились на месте происшествия, где часами ранее произошла стрельба. А в больнице находились заместитель губернатора и высокопоставленные сотрудники Полиции.