ԲԴԽ նախագահ Ռուբեն Վարդազարյանին գիշերը կանչել են Կառավարություն. եղել են ցուցումներ՝ Գուրգեն Խաչատրյանին կալանավորելու 04/29/2020   14:37  |  ԼՐԱՀՈՍ
«Փաստինֆո»-ի տեղեկություններով՝ ԲԴԽ նախագահ Ռուբեն Վարդազարյանին այս գիշեր կանչել են Կառավարություն՝ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի մոտ: Ականատեսները պատմում են, որ տեսել են, թե ինչպես է Կառավարության շենք մուտք գործում ԲԴԽ նախագահը: Մեր աղբյուրի փոխանցմամբ՝ հստակ ցուցումներ են տրվել «Գալաքսի» ընկերությունների խմբի համահիմնադիր, Ucom ընկերության տնօրենների խորհրդի նախագահ Գուրգեն Խաչատրյանին կալանավորելու համար: Հանձնարարականներ են տրվել նաեւ իրավապահ մարմիններին՝ հստակ նախազգուշացումով, որ ցանկալի արդյունքը չապահովելու դեպքում կլինեն պաշտոնանկություններ։
Գիշերը Խաչատրյանների տարբեր հասցեներում գիշերը նկատվել են մի շարք ավտոմեքենաներ, որոնք թերևս սպասել են Գուրգեն Խաչատրյանին կալանավորելու օպերացիան բեմադրելու համար, ինչը չի ստացվել։
«Փաստինֆո»-ի տեղեկություններով՝ այսօր ԱԱԾ-ն արդեն ծանուցում է ուղարկել Գուրգեն Խաչատրյանին՝ վարույթն իրականացնող մարմին ներկայանալու համար: Սպասվում է, որ այսօր գործողություններ կիրականացվեն բիզնես գրասենյակներում։

Главу ВСС вызвали в правительство: поступила директива об аресте Гургена Хачатряна 04/29/2020   15:18  |  Лента новостей
По сведениям “ФактИнфо”, этой ночью председателя Высшего судебного совета Армении Рубена Вардазаряна вызвали в правительство к премьер-министру Армении Николу Пашиняну. Очевидцы рассказывают, что видели, как председатель ВСС заходил в здание правительства.
Как передают источники агентства, даны специальные указания по аресту соучредителя группы компаний "Галакси", председателя Совета директоров компании Ucom Гургена Хачатряна. Поручения даны также правоохранительным органам с четким предупреждением об увольнениях в случае необеспечения желаемого результата.
По ряду адресов Хачатрянов ночью были замечены автомобили.
По сведениям “ФактИнфо”, сегодня СНБ направила повестку Гургену Хачатряну для явки в орган, осуществляющий производство. Не исключено, что операции будут проведены в офисах компаний.