04/23/2020   23:56  |  Կորոնավիրուս Եվրոպայում առաջին անգամ սկսել են կորոնավիրուսի դեմ պատվաստանյութ փորձարկել մարդկանց վրա. BBC News Եվրոպայում կորոնավիրուսի դեմ պատվաստանյութի առաջին փորձարկումները մարդկանց վրա սկսվել են Մեծ Բրիտանիայում։ Այս մասին հայտնում է BBC News-ը։ Հետազոտությանը կմասնակցեն ավելի քան 800 կամավորներ, այս...
04/23/2020   23:26  |  Կորոնավիրուս Իտալիայում կորոնավիրուսից բուժվածների թիվը գերազանցել է նոր դեպքերին. ՏԱՍՍ Իտալիայում մեկ օրում նոր տիպի կորոնավիրուսի պատճառած COVID-19 թոքաբորբի հետեւանքով բուժվածների թիվն առաջին անգամ գերազանցել է հիվանդացածների թվին: Այս մասին հայտարարել է երկրի քաղաքացիական...
04/23/2020   23:09  |  Մարզական «Փյունիկը» վերսկսել է մարզումները. «Լոռին» չեղարկել է ձյան պատճառով Երեւանի «Փյունիկը» վերսկսել է մարզումները, որոնք դադարեցվել էին կորոնավիրուսի պանդեմիայի հետեւանքով։ Ռոման Բերեզովսկու գլխավորած թիմի բոլոր ֆուտբոլիստների, մարզիչների եւ աշխատակիցների...
04/23/2020   22:47  |  ԼՐԱՀՈՍ Ռուսաստանի դեսպանը հարգանքի տուրք է մատուցել Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին Ապրիլի 23-ին Հայոց ցեղասպանության 105-րդ տարելիցի կապակցությամբ Հայաստանում Ռուսաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Ս.Պ. Կոպիրկինը և դեսպանությանը կից ռազմական և ռազմաօդային կցորդ Ա.Վ. Գրիշչուկը...
04/23/2020   22:05  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿ COVID-19, տեղեկանք բացված հաշվի վերաբերյալ ՀՀ ֆինանսների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ 17.03.2020թ. գանձապետարանում բացված «Ֆիզիկական անձանց և կազմակերպությունների նվիրաբերությունից պետությանը, կորոնավիրուսային վարակի (COVID-19)...
04/23/2020   21:59  |  Կորոնավիրուս Սոթքի հանքի աշխատակիցը վարակված է կորոնավիրուսով. նա վարակվել է հարեւանից, 100 աշխատակից մեկուսացված է. News.am Սոթքի հանքավայրի աշխատակիցը վարակված է կորոնավիրուսով, 10 աշխատակից թեստավորվել են, 100-ը մեկուսացվել։ Աս մասին NEWS.am-ի հետ զրույցում ասել է Գեոպրոմայնինգ Գոլդ» ընկերության  արտաքին...
04/23/2020   21:52  |  Քրեական խրոնիկոն Գառնի համայնքի նախկին ղեկավարը ձերբակալվել է՝ պաշտոնեական լիազորությունները չարաշահելու կասկածանքով ՀՀ ՔԿ Կոտայքի մարզային քննչական վարչության Չարենցավանի քննչական բաժնում՝ ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տարածքային զարգացման և շրջակա միջավայրի հարցերի վարչության և ՀՀ կադաստրի կոմիտեի համատեղ...
04/23/2020   21:44  |  Քրեական խրոնիկոն Ապօրինություններ ոստիկանության Գուգարքի և Բազումի բաժիններում․ ոստիկանության ծառայող է ձերբակալվել ՀՀ ԱԱԾ և ոստիկանության փոխգործակցության շրջանակներում Քրեական ոստիկանության գլխավոր վարչության ծառայողների ձեռնարկված օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում փաստական տվյալներ են ձեռք...
04/23/2020   21:27  |  ԼՐԱՀՈՍ Լուսավառ ոգեկոչման պահ՝ ի ոգեկոչում Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին Այսօր՝ ապրիլի 23-ին, ժամը՝ 21:00, եկեղացական զանգերի ղողանջի ներքո մարեցին Երևանի և մարզերի հրապարակների, փողոցների լույսերը, քաղաքացիները նույնպես մարեցին իրենց բնակարանների լույսերն ու պատուհանի...
04/23/2020   21:24  |  Քրեական խրոնիկոն 38-ամյա տղամարդը կալանավորվել է՝ ընկերոջը ծանր մարմնական վնաս պատճառելու համար 2020թ. ապրիլի 19-ին՝ ժամը 23.40-ին, «Աբովյան ԲԿ» ՓԲԸ-ից հաղորդում է ստացվել  այն մասին, որ «որովայնի առաջային պատի կտրած-ծակած վերք» ախտորոշմամբ իրենց մոտ բուժօգնության...

04/23/2020   21:58  |  Лента новостей “Минута светлой памяти”: армяне всего мира поминают жертв Геноцида армян Мероприятия стартовали в 21:00 сегодня, 23-го апреля. В течение трех минут звонили церковные колокола и погасли огни на площадях и улицах Еревана и центров областей.
04/23/2020   18:09  |  Лента новостей Патриотичная деятельность Асо Тавитяна достойна высокой оценки и подражания - президент Арцаха Президент Республики Арцах Бако Саакян 23 апреля направил телеграмму соболезнования семье американского благотворителя армянского происхождения Асо Тавитяна.
04/23/2020   17:51  |  Лента новостей Исполнительный орган РПА направил послание в связи с Днем памяти жертв Геноцида армян 24 апреля мы обязаны с особой остротой осознавать исключительное значение независимой армянской государственности. Государственности, которая своей мощью отныне не позволит повторения подобного преступления.
04/23/2020   17:46  |  Коронавирус Новых случаев заражения коронавирусом в Арцахе не выявлено Министерство здравоохранения Арцаха сообщает, что результаты исследования образцов, взятых у 17 граждан, прошедших тестирование на коронавирус, оказались отрицательными.
04/23/2020   17:25  |  Судебный репортаж Адвокат экс-мэра Еревана Гагика Бегларяна обратится с жалобой в Кассационный суд Апелляционный уголовный суд Армении отклонил жалобу защиты на решение суда об избрании в отношении бывшего мэра Еревана Гагика Бегларяна меры пресечения в виде заключения под стражу.
04/23/2020   16:50  |  Лента новостей КГД Армении воздерживается от дальнейшего процесса рассмотрения спорного пакета о банковской тайне КГД инициировала и представила на общественное обсуждение пакет законопроектов о внесении поправок в законы РА “О банковской тайне”, “О страховке и страховой деятельности” и Налоговый кодекс РА.
04/23/2020   16:32  |  Лента новостей Президент Армении выразил соболезнования в связи с кончиной филантропа Асо Тавитяна Президент отметил, что для филантропа Тавитяна приоритетным было видение прогрессивной и развитой Армении.
04/23/2020   16:20  |  Информационная платформа Дождь, ветер, местами снег: синоптики рассказали о погоде в Армении в ближайшие дни Температура воздуха 23 апреля понизится на 8-10 градусов.
04/23/2020   15:58  |  Коронавирус Врачи назвали новое осложнение от коронавируса - РИА Новости Коронавирусная инфекция может приводить к нарушению свертываемости крови и появлению тромбов.
04/23/2020   15:33  |  Лента новостей В Армении утвердили сроки проведения летнего призыва и демобилизации Правительство Армении на сегодняшнем заседании приняло решение о проведении летнего призыва и демобилизации.